banner250

banner246

Siirt’te Camiler Çocuk Sesleriyle Şenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" sloganıyla açılan yaz Kur'an kursları vesilesiyle camiler çocuk sesleriyle şenlendi

Siirt Müftülüğü 05.07.2018, 16:16
Siirt’te Camiler Çocuk Sesleriyle Şenlendi
© Diyanet Haber

Siirt Müftü Vekili Muhammed Özdemir, il genelindeki 600 cami ve 222 Kur'an kursu merkezinde faaliyetlerinin devam ettiğini vurgulayarak öğrencilerin, haftanın 5 günü istedikleri saatlerde kurslarda ve camilerde Kur'an-ı Kerim eğitimi alabileceğini ve dini bilgileri öğrenebileceğini belirtti.

Bu yıl hedeflerinin 20 bin öğrenciye ulaşmak olduğunu bildiren Özdemir, kayıtların devam ettiğini, öğrencilerin Kur'an kurslarına ve camilere başvurabileceğini dile getirdi.

Kurslara kaydolan öğrencilere Elifba, "Dinimi Öğreniyorum" ve etkinlik kitaplarını hediye ettiklerini anlatan Özdemir, şunları dile getirdi: "Eğitim öğretim sezonu içerisinde öğrencilerimize gerek Kur'an-ı Kerimi güzel okuma, ezanı güzel okuma ve ezber yarışmaları türünden çeşitli ödüllü yarışmalar düzenleyeceğiz. Bunun yanında öğrencilerimize yönelik çeşitli sosyal aktivitelerimiz olacak. "

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)