banner250

banner246

Siirt’e Bin 500 Kişilik Yeni Cami

Siirt’te yıkılıp yeniden yapılması uygun bulunan, içerisinde bin 500 kişinin aynı anda namaz kılabileceği Melih Camiinin temeli, düzenlenen törenle atıldı

Siirt Müftülüğü 23.07.2018, 09:30
Siirt’e Bin 500 Kişilik Yeni Cami
© Diyanet Haber

Melih Camii Onarma Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği tarafından, Batı Mahallesi’nde 1000 metrekarelik alana yaptırılacak olan bin 500 kişi kapasiteli Melih Cami’nin temel atma törenine, Siirt İl Müftüsü Ahmet Altıok, hayırseverler, davetliler ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Hafız İsa Utlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan Temel atma töreni, Siirt İl Müftüsünün konuşması ile devam etti. Müftü Altıok konuşmasında Caminin önemine değinerek Cami ve Mescitlerden örnekler verdi.

Müftü Altıok, camilerin sadece ibadet edilen mekânlar olmadığını, aynı zamanda milletin birlik ve beraberliğini kuvvetlendirerek toplumsal kaynaşmayı da sağlayan müstesna mekânlar olduğunun altını çizdi. Altıok , “Rabbimiz yüce kitabında; ‘Allah’ın mescitlerini ancak Allah’ a ve ahiret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’ tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte doğru yola ermişlerden olmaları umulanlar bunlardır. (Tevbe Suresi)’ buyuruyor. İşte bu şuurla ve inançla Allah'ın evini yapmak için gayret içerisinde olan öncelikle Siirt ve Mahalle halkına teşekkür eder bu güzel caminin tamamlanması için yüce Rabbimden inayet lütfetmesini niyaz ederim” dedi.

Müftü Altıok'un yaptığı dua ve kesilen kurban ile Caminin temeli Tekbirlerle atıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)