Şiir okuma yarışması Siirt finali

Diyanet İşleri Başkanlığınca 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla ülke genelinde lise öğrencilerine yönelik düzenlenen şiir okuma yarışmasının Siirt il finali yapıldı.

Diyanet Haber
Şiir okuma yarışması Siirt finali
banner80

Siirt Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen yarışmaya, il ve ilçelerde yapılan elemelerde birinci olan 8 öğrenci katıldı.

Öğrenciler, Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” isimli şiirini en güzel şekilde okuyabilmek için mücadele etti.

Siirt'te birincilik Pervari’ye gitti

İl Müftüsü Ahmet Altıok’un başkanlığında oluşturulan komisyonun değerlendirmeleri sonucunda Pervari Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencisi Esma Ceren Kartal birinci, Şirvan Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Abaca ikinci, Siirt Merkez Abdulhakim Ayten Anadolu Lisesi öğrencisi Zehra Genç ise üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrenciler özel ödüllerle ödüllendirilirken yarışmaya katılan bütün öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Siirt il finaline İl Müftüsü Ahmet Altıok, İl Milli Eğitim Müdürü İsa Güneş, il müftü yardımcıları, STK temsilcileri, din görevlileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Berra çelik
Berra çelik - 4 ay Önce

Hala katilma şansimiz varmi

SIRADAKİ HABER