banner250

banner203

Müftülük gençlere 15 bin kitap dağıttı

Siirt İl Müftülüğü Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle ildeki bütün liseleri ziyaret ederek ‘Peygamberimiz ve Gençlik’ adlı kitabı öğrencilere hediye etti.

Siirt Müftülüğü 29.11.2018, 16:01
Müftülük gençlere 15 bin kitap dağıttı
© Diyanet Haber

Siirt İl MüftüAhmet Altıok, din görevlileriyle birlikte şehir merkezinde bulunan liseleri ziyaret etti ve öğrencile Mevlid-i Nebi Haftası hakkında bilgi verdi.

Öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığınca Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında hazırlanan "Peygamberimiz ve Gençlik" adlı kitabı hediye den İl Müftüsü Altıok, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.s.) hayatını daha iyi öğrenebilmeleri için bu kitabı öğrencilere hediye ettiklerini söyledi.

Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Altıok: "Bugün dağıtımını yaptığımız kitabı Diyanet İşleri Başkanlığımız hazırladı. Bu yılki temamız "Hz. Peygamber ve Gençlik"tir.  Bu yılki programlarımız gençlere yönelik oldu. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve Kur'an'ı sevdirmek için gayret edeceğiz. Allah'ın rızası için, çocuklarımız bunu hak ettiği için, dinimizin emri olduğu için ve Hz. Muhammed'in (s.a.s.) yolu olduğu için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Programlarımız devam edecek, tüm vatandaşlarımızı etkinliklerimize bekliyoruz." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)