banner203

banner250

Müftü Kapıcıoğlu’ndan gençlere tavsiye: Büyük düşünün

"2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında gençlerle bir araya gelen Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, “Gençler, büyük düşünün, ufkunuzu çok daha geniş tutun.” dedi.

Siirt Müftülüğü 08.10.2021, 12:27
Müftü Kapıcıoğlu’ndan gençlere tavsiye: Büyük düşünün
© DİHA

Siirt’te “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle gençler, Diyanet Gençlik İl Koordinatörü Mehmet Nafih Baydarman rehberliğinde tarihi Siirt Ulu Camii’ni ziyaret ederek, din görevlisi Nezir Obut’tan bilgi aldı.

Din görevlilerinin haftasını tebrik eden gençler, vefat eden din görevlileri için de Kur’an’ı Kerim okudu, dua etti.

Ardından İl Müftülüğüne geçen gençler, İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Müftü Kapıcıoğlu, Müftülüğün gençlere yönelik çalışmalarından bahsederek şöyle konuştu:

“Allah bizi bütün insanlara faydalı bir insan olmamız için yarattı. Gençler, büyük düşünün, ufkunuzu çok daha geniş tutun. Ufkunuzu genişletecek yeryüzündeki en güzel amel okumaktır.”

- Çevrimiçi “Vefa” konferansı 

Öte yandan Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. İbrahim Baz’ın konuşmacı olarak katılımıyla çevrimiçi "Cami, Din Görevlileri ve Vefa" konulu konferans düzenlendi.

İl Müftülüğü Vaizi Mehmet Nafih Baydarman’ın moderatörlüğündeki konferansta konuşan Prof. Dr. Baz, şunları kaydetti:

“Kıymetli hocalarımızla ve takipçilerimizle böylesine bir konferansta buluşmak elbette benim için çok güzel bir duygu. Her birimizin vazifemizle ilgili çok anılarımız var. Bu anılarımız ile tecrübe kazanıyoruz. Tecrübelerimizle hayatımızı şekillendiriyoruz.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?