banner324

banner319

Müftü Kapıcıoğlu: Hac sabırdır

banner265

Siirt İl Müftülüğü 2022 yılında hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına yönelik seminer düzenledi.

Siirt Müftülüğü 04.06.2022, 23:44
Müftü Kapıcıoğlu: Hac sabırdır
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 Yılı Hac Organizasyonu veya özel şirketlerle hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adaylarına yönelik eğitim seminerleri başladı.

Bu kapsamda Siirt Müftülüğü, kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına yönelik seminer düzenledi.

Hacı Abdulhakim Sancak Çarşı Camii'nde düzenlenen seminerin açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, "Pandemi nedeniyle iki yıl aradan sonra mübarek beldelere gitmek siz değerli kardeşlerime nasip olacak inşallah. Birçok kişi hasretle beklerken kurada siz çıktınız, buna çok şükretmeli ve daha şimdiden maddi manevi hazırlıklara başlamalısınız. Sizlere Hac farizası  boyunca sabrı tavsiye ediyorum. Sizin, hacı adaylarımıza karşı göstereceğiniz sabrınız ve samimiyetiniz en büyük azığınız olacaktır. Sabır varsa sizin için de hacı adaylarımız için de hac ibadeti kolaylaşacaktır. Hac sabırdır ve sabır olmadan oradaki organizasyonun başarılı olması mümkün değildir." dedi.

Müftü Kapıcıoğlu, Siirt’ten toplam 63 hacı adayının kutsal topraklara gideceğini bildirdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)