banner268

banner250

Müftü Kapıcıoğlu: Anne baba sevgisi çocuklar için önemli bir güç kaynağıdır

banner265

Kur’an kursu öğrencileri ile bir araya gelen Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, anne baba sevgisinin çocuklar için güç kaynağı olduğunu söyledi.

Siirt Müftülüğü 25.10.2021, 00:31
Müftü Kapıcıoğlu: Anne baba sevgisi çocuklar için önemli bir güç kaynağıdır
© DİHA

Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, Molla İhsan Erdal Kur’an Kursu öğrencileri ile buluştu.

İl Müftüsü Kapıcıoğlu, öğrencilere "Anne ve Baba Sevgisi" konulu konferans verdi.

Müftü Kapıcıoğlu, şunları kaydetti:

"İyilik ve yardımlaşmanın, ağırbaşlılık ve sorumluluğun sembolü olan anne babalarımız, soğuk sıcak, yaz kış demeden gece gündüz çalışır çabalar, helalinden kazanır, maddeten ve manen büyüyüp gelişmemize ve hayata atılmamıza katkıda bulunurlar. Anne baba sevgisi ve desteği de çocuklar için önemli bir güç kaynağıdır. Yüce Rabbimiz, Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyuruyor: 'Rabbin, kendisinden başkasına asla ibadet etmemenizi, ana-babaya iyi davranmanızı kesin olarak emretti. Eğer onlardan biri ya da her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara 'öf' bile deme, onları azarlama, onlara tatlı ve güzel söz söyle.' Bu ayette, bir müminin anne-babasına eziyet, kötülük şöyle dursun onlara iyilikte bulunması, saygılı davranması, onlara şefkat ve merhamet yüklü sözcüklerle güzel bir şekilde hitap etmesi gerektiği bildirilmiştir. Zira o güçsüz iken anne-babası ona kol kanat germiş, bütün zorluk ve meşakkatlere rağmen ona hep güler yüz göstermiş, güzel söz söylemişlerdir. Onun mutluluğu için nice fedakarlıklara katlanmışlardır."

Konferansın ardından "Diyanet Aylık Dergi" üzerinden her ay düzenli olarak gerçekleştirilen sınavda dereceye giren öğrencilere hediyelerini takdim eden Müftü Kapıcıoğlu, Kur'an kursu öğreticilerine çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti.

Ziyarette Müftü Kapıcıoğlu'na İl Müftü Yardımcısı Fevzettin Sönmez de eşlik etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?