banner250

banner246

Molla İhsan Erdal Kur’an Kursu açıldı

Siirt İl Müftülüğü koordinesinde hayırsever bir ailenin masraflarını karşıladığı ‘Molla İhsan Erdal Kur’an Kursu’ hizmete açıldı.

Siirt Müftülüğü 01.12.2019, 09:29
Molla İhsan Erdal Kur’an Kursu açıldı
© Diyanet Haber

Siirt’te Kur’an kurslarına bir yenisi daha eklendi.

Siirt İl Müftülüğü koordinesinde hayırsever bir ailenin masraflarını karşıladığı Molla İhsan Erdal Kur’an Kursuhizmete açıldı.

Siirt’te çok sayıda hafız yetiştiren ve görevi başında vefat eden Molla İhsan Erdal adına yaptırılan Erkek Kur’an Kursu’nun açılışı için tören düzenlendi.

Törende konuşan Siirt Müftüsü Ahmet Altıok, Kur’an-ı Kerim’in ve Kur’an eğitiminin önemine işaret ederek şöyle devam etti:

“Peygamber Efendimizin yolu Kur’an yolu idi. Bizlerin de ilerlemesi, huzurlu olabilmesi, hayatımızın anlam kazanabilmesi için yolumuz Kur’an-ı Kerim’dir. Kur’an’a uymamız gerekiyor. ‘Sizin en hayırlınız, Kur’an-ı öğrenen ve öğretendir.’ buyuran Peygamber Efendimiz altın bir nesil yetiştirdi. Birer mümin olarak bizim yaşantımıza, bizim ahlakımıza insanlar baktıkları zaman Allah’ı hatırlaması lazım. Bizim de hidayet meşalesi olmamız lazım. Bu da Peygamberi ahlak ile mümkün olur.”

Kursa, Kur’an-ı Kerim’i kendisinden öğrendikleri hocaları Molla İhsan Erdal adını veren ve kursun bütün masraflarını karşılayan Çiçek ailesi adına konuşan Necmettin Çiçek ise; “Binlerce öğrenci yetiştiren ve insanların günlünde taht kuran Molla Erdal Hocamızın adını vermeye karar verdik. Böyle hayırlı mekânları yapmak kadar buraları gençlerle doldurmak da çok önemlidir. Müftülük ve burada görev yapan hocalarımızla gençlerimize sahip çıkmaya ve buralara devamlarını sağlayarak vatanına dinine bağlı insanlar olarak yetişmelerine gayret edeceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından Molla İhsan Erdal Kur’an Kursu’nun açılışı gerçekleştirildi.

Kursta 2 ayrı derslikte toplamda 40 öğrenci eğitim alacak.

Yorumlar (0)