banner250

banner246

Küçük ellerden büyük yardım

Siirt İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Siirt şubesi iş birliğinde Suriye’deki ihtiyaç sahibi aileler için “Yolun İyilik Olsun” sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına, 4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğrencileri de destek oldu.

Siirt Müftülüğü 31.01.2020, 12:47
Küçük ellerden büyük yardım
© Diyanet Haber

Siirt İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Siirt şubesi iş birliğinde Suriye’nin İdlib kentindeki ihtiyaç sahibi ailelere umut olmak için “Yolun İyilik Olsun” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası, din görevlileri ve vatandaşlardan tam destek aldı.

Kampanyaya bir destek de Siirt Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğrencilerinden geldi.

Siirt Molla İhsan ile Yeni Mahalle Camii Kur’an Kursu’nda eğitim gören öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını kampanya kapsamında İdlib’de evsiz kalan çocuklara ulaştırılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı Siirt Şubesine teslim ettiler.

Türkiye Diyanet Vakfı Siirt Şubesi adına yardımları kabul eden İl Müftüsü Ahmet Altıok, küçük yaşlarına rağmen öğrencilerin yapmış olduğu bağışın çok anlamlı olduğunu söyledi.

Miniklerin biriktirdiği harçlıklarını makbuz karşılığında teslim alan Altıok, “Hayırsever milletimizin desteği ve Diyanet İşleri Başkanlığımızın öncülüğünde asırlardır aynı coğrafyada birlikte yaşadığımız Suriyeli kardeşlerimizin acısını dindirmek, sorunlarına çözüm üretmek için tüm imkânlarımızla seferber oluyoruz. Bu iyilik yolunda Kur’an kursu öğrencilerimiz de bizleri yalnız bırakmıyor. Anlamlı katkılarından dolayı tebrik ediyor, yüreklerindeki bu yardımlaşma duygusunun hiçbir zaman kaybolmamasını diliyorum.” dedi.

Müftü Altıok şöyle devam etti:

“Sizin bereketinizle ellerinizdeki makbuzlar, Suriyeli kardeşlerimizin ellerinde bağımsızlık bayrağına dönüşecek. Sizin umut dolu bakışlarınız, İslam ümmetine birlik mesajı olacak. Sizin kararlı ve iradeli duruşunuz, Kudüs’ ün fethi idealiyle mücadele vermiş ve bunun için yaşamış Selahaddin’in ruhunu yeniden diriltecek.”

Molla İhsan Kur’an Kursu Yöneticisi Necmettin Çiçek ise “Kur’an kursumuzdaki öğrencilerimizle yardım çadırını ziyaret ettik. Öğrencilerimize yardımlaşma duygusunu yaşatmak ve zor durumdaki çocuk kardeşlerine yardım etmek için topladıkları ve aldıkları yardımları kendi elleri ile teslim etmelerini sağladık.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan kampanya çadırına bir hafta içinde 20 bin Türk Lirası nakdî yardım ve çok sayıda aynî bağış yapıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)