banner331

banner319

İyilik dolu 4 tır Siirt’ten yola çıktı

Siirt İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Siirt Şubesi iş birliğinde “Yolumuz İyilik Olsun” sloganıyla yürütülen yardım kampanyası kapsamında hazırlanan 4 yardım tırı dualarla İdlib’e uğurlandı.

Siirt Müftülüğü 12.02.2022, 18:47
İyilik dolu 4 tır Siirt’ten yola çıktı
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde sürdürülen "Yolumuz İyilik Olsun" yardım kampanyası kapsamında, Siirt İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Siirt Şubesi koordinesinde yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında hayırseverlerin desteğiyle 4 tır insani yardım malzemesi temin edildi.

Hükümet Caddesi'ndeki Eski Valilik önünde düzenlenen Uğurlama Töreni’ne Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Hakan Yıldırımoğlu, İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, din görevlileri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Yardım tırlarının hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Hacıbektaşoğlu, “Suriye için ‘Yolumuz İyilik Olsun’ kampanyasında 4 yaşlarındaki çocuktan 90 yaşlarındaki vatandaşa kadar herkes imkanları ölçüsünde destek verdi. Un, hububat, temizlik ve giyim malzemelerinden oluşan yardımlar İdlib'e ulaştırılmak üzere ilimizden hareket ediyor.” dedi.

Konuşmaların ardından Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu’nun yaptığı duanın ardından tırlar İdlib’e doğru yola çıktı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (1)
Hafız 7 ay önce
MâşâAllah lâ guvvete illâ billâh âmin♥️