Hacı Adaylarından Ülkemizin ve Tüm Müslüman Aleminin Birlik ve Beraberliği İçin Dua İstiyoruz

Siirtli hacı adayları, Diyanet İşleri Başkanlığının organizasyonuyla hac ibadetlerini yerine getirmek üzere kutsal topraklara dualarla uğurlandı

Diyanet Haber
Hacı Adaylarından Ülkemizin ve Tüm Müslüman Aleminin Birlik ve Beraberliği İçin Dua İstiyoruz

İl Müftülüğü önünde düzenlenen uğurlama törenine, 115 hacı adayı ile yakınları katıldı. 

Siirt Müftülüğü önünde gece 03:00’de düzenlenen Hacı uğurlama töreni Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı, ardından Siirt Müftüsü Ahmet Altıok yaptığı konuşmada, bu yolculuğun sıradan bir yolculuk olmadığını, ömürde bir kez yapılan kutsal ve özel bir yolculuk olduğunu ifade etti.

Müftü Altıok, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Hayatımızın en mübarek en maneviyat dolu, en coşkulu ve en heyecanlı yolculuğuna çıkıyorsunuz. Cenabı Hakk’ın rahmetinin tecelli ettiği ve Allah adına yapılan ilk mabedin olduğu yere gidiyorsunuz. Mekke’ye gidiyorsunuz. Peygamberler şehrine gidiyoruz. Bütün peygamberlerimizin ayak izlerinin, göz nurlarının olduğu şehre gidiyoruz. Onun için de bu yolculuğa çıkan kendini buna yıllardan beri hazırlamıştır. Hacı adaylarından ülkemizin ve tüm Müslüman âleminin birlik ve beraberliği için dua etmelerini istiyoruz. Kardeşlik duygumuzun güçlenmesine ve dünya barışının tesisi için dualarınızı bekliyoruz. Bu vesileyle tüm hacı adaylarımızın haclarının mebrur, saylarının meşkûr, dualarının kabul, yolunun açık olmasını Cenabı Hakk’tan niyaz ediyorum” dedi. 

Müftü Altıok tarafından yapılan dua okunan ezan ile Batman havalimanına 115 hacı adayı uğurlandı. Siirtli Hacı adayları ilk olarak Cidde havaalanına inecek. Ardından ibadetlerini yapmak üzere Mekke’ye geçecekler. 

Diyanet Haber

banner61
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner60

banner57