banner250

15 Temmuz şehitleri dualarla anıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde il ve ilçe müftülükleri bünyesinde din görevlileri ve Kur’an kursu öğrencileri tarafından 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitler için binlerce hatim okundu.

Siirt Müftülüğü 16.07.2020, 15:26
15 Temmuz şehitleri dualarla anıldı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde il ve ilçe müftülüklerince "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla çok sayıda program düzenlendi.

Valilikler ve diğer kurumlarla koordineli şekilde organize edilen programlarda şahitler için okunan binlerce hatm-i şerifin duası yapıldı.

15 Temmuz şehitleri Siirt’te dualarla anıldı

Siirt İl Müftülüğü, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan asker, polis ve vatandaşlar için Mevlid-i Şerif ve Hatim Programı düzenledi.

Hacı Abdulhakim Sancak Çarşı Camii’nde düzenlenen programa Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, daire amirleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, din görevlileri tarafından seslendirilen ilahilerle devam etti.

İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, şehitler için okunan hatm-i şeriflerin duasını yaptı.

Hacı Abdulhakim Sancak Çarşı Camii’nde düzenlenen programın ardından şehitlikler ziyaret edildi.

Saatler 00.13’ü gösterdiğinde ise ülke genelindeki 90 bini aşkın camide olduğu gibi Siirt’teki bütün camilerden salalar yükseldi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)