banner203

banner250

15 Temmuz şehitleri dualarla anıldı

Siirt İl Müftülüğü, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında “Mevlid-i Şerif ve Dua” programı düzenledi.

Siirt Müftülüğü 12.07.2021, 14:26
15 Temmuz şehitleri dualarla anıldı
© Diyanet Haber

Siirt Valiliği koordinesinde düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında Siirt İl Müftülüğünce "Mevlid-i Şerif ve Dua" programı düzenledi.

Merkez Abdulhakim Sancak Çarşı Camii’nde düzenlenen programda din görevlileri şehitler için Kur’an-ı Kerim tilavet etti, Mevlid-i Şerif okudu.

İl Müftülüğü bünyesindeki din görevlileri ve Kur’an kursu öğrencileri tarafından 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitler için okunan binlerce hatm-i şerifin duasını, İl Müftü Yardımcısı Muhammed Özdemir yaptı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce cami çıkışında vatandaşlara lokum ve gül suyu dağıtıldı.

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde gerçekleştirilen programa Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Vali Yardımcısı Samet Öztürk, İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, 3. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Gaffar Gören, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Tuğan, İl Genel Meclisi Başkanı Cangir Bayram, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Gökhan Marakçı, Siirt Şehit Gazi Aileleri Güvenlik Korucuları Dernekler Federasyonu Başkanı Baki Olgaç, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve din görevlileri ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?