banner297

banner319

Viranşehir'de 27 hafız mezun oldu

banner265

Şanlıurfa Viranşehir İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 27 öğrenci için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi.

Şanlıurfa Müftülüğü 06.04.2022, 16:09
Viranşehir'de 27 hafız mezun oldu
© DİHA

Viranşehir İlçe Müftülüğü Hacı Süleyman Akyürek Yatılı Kız Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayarak Diyanet İşleri Başkanlığınca uygulanan Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarılı olan 27 öğrenciye hafızlık belgeleri takdim edildi.

Öğrencilere belgelerini takdim etmek amacıyla “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi. 

Viranşehir Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Sonrasında katılımcılara hitap eden Şanlıurfa İl Müftü Yardımcısı Songül Haktan, “Hafızlarımızı yetiştiren hocalarımıza ve onları bize emanet eden ailelerine çok teşekkür ediyorum. Ne mutlu yavrularımıza ki hafızlık gibi ulvi bir makamı elde ettiler.” dedi.

İlçe Müftüsü Mahmut Kaya ise “Viranşehirimize 27 hafız evladımızı kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Hafızlarımız bu başarıyı elde etmek için çok çalıştılar ve başardılar. İnanıyorum ki bundan sonra daha da çok çalışacaklar, kendilerine başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Programa Kaymakam Önder Çengel’in eşi Ayşe Aslan Çengel, Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin eşi Sibel Ekinci, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Program sonunda hafızlara hafızlık belgeleriyle birlikte çeşitli hediyeler takdim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)