banner250

banner255

Siverek’te “Maneviyat ve Ahlak” söyleşi düzenlendi

Şanlıurfa Siverek İlçe Müftülüğü tarafından gençlere yönelik “Maneviyat ve Ahlak” konulu söyleşi programları düzenlendi.

Şanlıurfa Müftülüğü 20.11.2020, 16:20
Siverek’te “Maneviyat ve Ahlak” söyleşi düzenlendi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen “Gençliğe Değer” projesi kapsamında Siverek İlçe Müftülüğü gençlere yönelik “Maneviyat ve Ahlak” konulu söyleşi programları düzenledi.

Düzenlenen söyleşi programlarına dair Diyanet Haber'e değerlendirmelerde bulunan İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş, şunları kaydetti:

“Yaşadığımız toplumun yarınki sahipleri ve kendisinden sonra gelecek nesillere yetiştirip yön verecek olanlar, bugün “genç” olarak ifade ettiğimiz çocuklarımızın milli, manevi ve ahlaki değerlerle yetiştirilmesi önemli bir husustur. Söz konusu değerlerin gençlere kazandırılmasının önemine binaen İlçe Gençlik Koordinatörlüğümüz tematik projeli çalışmaları çerçevesinde gençlere yönelik, ilgi kurumlarla işbirliği içinde söyleşi programları düzenlemektedir. Bu söyleşi programlarında gençlerle bir araya gelinmekte, onlarla değerler eğitimi konularında sohbet edilmekte ve gençlerin merak edip soru sordukları konularda cevaplar verilmektedir.’’

Gençlerin dilinden gençlere ulaşmaya çalıştıklarını kaydeden Müftü Yıldızbaş, ‘‘Günümüz gençlerinin gönüllerinde yer almak ve zihinlerini ikna etmek için güncel ve gençlerin ilgi gösterdiği söyleşi dili ve yöntemi kullanılmaktadır. Bu itibarla, gençlerle yapılan söyleşilerde, bazen kısa hikâyeler anlatılmakta ve alınacak dersler konuşulmakta, bazen Başkanlığımız tarafından hazırlanan tematik videolar izletilmekte, bazen sadece soru-cevaplı sohbet yapılmakta, bazen de belirlenen söyleşi konusuna uygun şiirler okunup tahlili yapılmakta ve fıkralar anlatılmaktadır. Söyleşi programlarında öğrencilere sorular sorulmakta; sorulara doğru cevap verenlere kitap, dergi gibi çeşitli hediyeler verilmektedir. İmkanlarımız çerçevesinde gençlerimizin eğitim ve terbiyesinde sosyo-kültürel projeler yapıp etkinliklere ağırlık vermekteyiz.’’ şeklinde konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (13)
Mehmet Emin 9 ay önce
Müftünün varlığından haberimiz olmuyordu maşAllah iki yıldır güzel çalışmalar yapıyor yeni müftü teşekkür ederiz
Tuba 9 ay önce
MaşAllah
Hatice Kübra 9 ay önce
Bir öğretmen olarak, böyle güzel alternatif çalışmaların yapılması gençlerin ve öğrencilerin kültürel gelişimi için çok önemlidir. İlçe Müftülüğümüzü ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun
Salih 9 ay önce
Sevgili admin, bu yorumlar hep aynı ip'ten mi geliyor bakabilir misiniz?????
Muhtar 9 ay önce
Böyle güzel çalışmaların fazlalaştırılması gerekir. Gençlerimize yönelik çalışmalar yapan ilçe müftüsüne ve emeği geçen herkesten Allah razı. Teşekkür ve tebrik ediyorum..
Büşra 9 ay önce
Maşallah iki yıldan beridir sivereğimizde din hizmeti adına çok güzel şeyler oluyor Siverek müftülüğünü ve Diyanet işleri başkanlığını tebrik ederim .Rabbim muvaffak eylesin inşallah
İbrahim bey 9 ay önce
Gençlerimize yönelik bu tür artenatif etkilinlere ihtiyaç bulunmaktadır. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum...
Yaşar 9 ay önce
Anlamlı ve güzel bir çalışma olmuş. Tebrik ederim
Ayşegül 9 ay önce
Gençlerimizin milli, manevi ve ahlaki değerler ile yetişmesi için bu tür çalışmalara ve kültürel etkinliklere ağırlık verilmesi gerekiyor. Müftülüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?