Şanlıurfa’da Çocuklar İstedi, Müftülük Açılışını Yaptı

Şanlıurfa İl Müftülüğü ile Haliliye İlçe Müftülüğü çocukların isteği üzerine Hacı Sara Çelik Kur’an Kursu’nu hizmete açtı

Diyanet Haber
Şanlıurfa’da Çocuklar İstedi, Müftülük Açılışını Yaptı
banner80

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde 4-6 yaş Kuran kurslarına çocukların isteği üzerine bir yenisi daha eklendi. Hacı Sara Çelik Kur’an Kursu, miniklerle buluştu. 

Çocukların ve ailelerinin yoğun isteği üzerine açılışı yapılan Kur’an kursu, hem aileler hem de çocuklar tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

Kur’an kursu açılışına İl Müftüsü İhsan Açık, Haliliye İlçe Müftüsü İbrahim Halil Okulu, din görevlileri ve kursta öğrenim görecek çocuklarla aileleri katıldı.

Açılış programında konuşan Müftü İhsan Açık; “Diyanet İşleri Başkanlığı yediden yetmişe yaş sınırlaması olmaksızın eğitime devam etmektedir. Kurslarımızın gayesi, Kuran’ı kerimi öğrenip daha güzel okuma, ezberleyip hafız olma, manasını ve bize verdiği mesajı anlama, hayatımızı Kuran’a ve sünnete göre yaşayabilme arzusunu hayata geçirmektir.”

Açılış programının ardından Haliliye ilçesinde bulunan Hacı Sara Çelik Kur’an Kursu kapılarını minik misafirlerine açtı.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gurbet.baysal63
Gurbet.baysal63 - 2 hafta Önce

Bende cicugumu gondermekbistiyirum bilgi lutfen

Mehmet celik
Mehmet celik - 6 ay Önce

Adres bilgisi olan varmı acaba

İNAYET  POLAT
İNAYET POLAT - 10 ay Önce

Çok memnun oldum .Acaba adresini bilen varmı .Yardımcı olurmusunuz.

asiye
asiye - 11 ay Önce

MaşAllah. Rabbim muvaffak etsin inşAllah. Böyle güzel hizmetlerin devamı olsun inşAllah.

SIRADAKİ HABER