banner258

banner250

Şanlıurfa’da Çocuklar İstedi, Müftülük Açılışını Yaptı

Şanlıurfa İl Müftülüğü ile Haliliye İlçe Müftülüğü çocukların isteği üzerine Hacı Sara Çelik Kur’an Kursu’nu hizmete açtı

Şanlıurfa Müftülüğü 24.09.2018, 16:51
Şanlıurfa’da Çocuklar İstedi, Müftülük Açılışını Yaptı
© Diyanet Haber

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde 4-6 yaş Kuran kurslarına çocukların isteği üzerine bir yenisi daha eklendi. Hacı Sara Çelik Kur’an Kursu, miniklerle buluştu. 

Çocukların ve ailelerinin yoğun isteği üzerine açılışı yapılan Kur’an kursu, hem aileler hem de çocuklar tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

Kur’an kursu açılışına İl Müftüsü İhsan Açık, Haliliye İlçe Müftüsü İbrahim Halil Okulu, din görevlileri ve kursta öğrenim görecek çocuklarla aileleri katıldı.

Açılış programında konuşan Müftü İhsan Açık; “Diyanet İşleri Başkanlığı yediden yetmişe yaş sınırlaması olmaksızın eğitime devam etmektedir. Kurslarımızın gayesi, Kuran’ı kerimi öğrenip daha güzel okuma, ezberleyip hafız olma, manasını ve bize verdiği mesajı anlama, hayatımızı Kuran’a ve sünnete göre yaşayabilme arzusunu hayata geçirmektir.”

Açılış programının ardından Haliliye ilçesinde bulunan Hacı Sara Çelik Kur’an Kursu kapılarını minik misafirlerine açtı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (5)
Zelal ender 2 yıl önce
Adresi verbilirmisiniz
Gurbet.baysal63 2 yıl önce
Bende cicugumu gondermekbistiyirum bilgi lutfen
Mehmet celik 3 yıl önce
Adres bilgisi olan varmı acaba
İNAYET POLAT 3 yıl önce
Çok memnun oldum .Acaba adresini bilen varmı .Yardımcı olurmusunuz.
asiye 3 yıl önce
MaşAllah. Rabbim muvaffak etsin inşAllah. Böyle güzel hizmetlerin devamı olsun inşAllah.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?