banner324

banner319

Şanlıurfa'da 263 din görevlisi gönüllü izci oldu

banner265

Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından din görevlilerine yönelik "İzcilik Tanıtım Semineri" düzenlendi.

Şanlıurfa Müftülüğü 27.05.2022, 16:25
Şanlıurfa'da 263 din görevlisi gönüllü izci oldu
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye İzcilik Federasyonu arasında izcilik faaliyetlerini yaygınlaştırmak, Başkanlık personelini izci lideri olarak eğitmek, çocuk ve gençlere izcilik konusunda farkındalık kazandırmak amacıyla "İzcilik İş Birliği Protokolü" imzalanmıştı.

Bu kapsamda Şanlıurfa Müftülüğünce 13 ilçede din görevlilerine yönelik "İzcilik Tanıtım Semineri" düzenlendi.

Şanlıurfa İl Müftülüğünde İzcilik Federasyonu Şanlıurfa İl Sorumlusu Şükrü Saraç tarafından verilen seminerin açılışında konuşan İl Müftüsü Ramazan Tolan, "Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye İzcilik Federasyonu arasında imzalanan iş birliği protokolünün çalışanlarımız ve gençler açısından faydalı hizmetlere vesile olacağını düşünüyorum. Yapılan bu protokol, daha çok gence ulaşmamıza katkı sağlayacaktır. Gençliği eğitmek amacıyla icra edilen bu hizmetlerin desteklenmesi gerekmektedir. Bizler her zaman gençlerimizin yanındayız. Çalışanlarımıza bu programa destek verdikleri için teşekkür ediyorum." dedi.

Daha sonra Türkiye İzcilik Federasyonu Şanlıurfa Temsilcisi Musa Puse bir sunum yaptı.

Sunum sonrasında söz alan Şanlıurfa İzcilik İl Sorumlusu Saraç ise "Çocuk ve gençlerimizi bu çağda geleceğe nasıl hazırlamalıyız, onlar bizden ne istiyor, ne bekliyor, onları nasıl daha iyi yetiştirebiliriz, izcilik nedir, dünyada izciliğin tarihçesi, yöntemi, seminerlerden sonra nasıl bir yol izlenecek?" başlıkları altında din görevlilerine bilgilendirmede bulundu.

Yapılan seminerlerin ardından 263 din görevlisinin gönüllü izci olduğu belirtildi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (1)
Karagöz 1 ay önce
MaşAllah