banner250

banner255

Kardeşlik yüklü tırlar Şanlıurfa’dan yola çıktı

Şanlıurfa İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Şanlıurfa Şubesi ile Adana İl Müftülüğü iş birliğinde hazırlanan 7 tır dolusu un, düzenlenen törenle Suriye’ ye uğurlandı.

Şanlıurfa Müftülüğü 14.12.2020, 12:36
Kardeşlik yüklü tırlar Şanlıurfa’dan yola çıktı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülen "Yolun İyilik Olsun" yardım kampanyası kapsamında Şanlıurfa İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Şanlıurfa Şubesi ile Adana İl Müftülüğünce “Ekmeğini Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla 167 ton un toplandı.

Un yüklü 7 tır, İl Müftülüğünce düzenlenen törenle Suriye’ye uğurlandı.

Koronavirüs tedbirlerine riayet edilerek gerçekleştirilen uğurlama töreninde konuşan Şanlıurfa İl Müftüsü Mehmet Taştan, “Zor zamanlar geçirdiğimiz salgın günlerinde bile yardımsever vatandaşlarımız ve görevlilerimiz, mağdur ve mazlum kardeşlerimizi unutmadı.  Sofralarında aş olsun diye kış öncesi seferber oldular.” dedi.

Müftü Taştan, “Ekmeğini Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan ve din görevlilerinin destekleriyle yürütülen kampanya kapsamında gönderilen yardımların, Telabyad ve Rasulayn’da Barış Pınarı Harekâtı Bölgesi'nde hayatlarını devam ettirmeye çalışan ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarına aş olacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından yardım tırları dualarla Suriye’ye uğurlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (3)
Kenan KÜÇÜKALTUN 7 ay önce
Heryönüyle faydalı buluyorum.
Divan Ergen 8 ay önce
Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.
Elif 8 ay önce
Rabbim hayrınızı kabul eylesin inşallah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?