banner250

banner246

Harran Kaymakamı Ömer Faruk Çelik Kurbanını TDV'ye Bağışladı

Şanlıurfa Harran Kaymakamı Ömer Faruk Çelik, Kurbanını TDV'ye bağışlayarak Bağış Makbuzunu İlçe Müftüsü Abdulhakim Öz'den teslim aldı

Şanlıurfa Müftülüğü 26.07.2018, 09:06
Harran Kaymakamı Ömer Faruk Çelik Kurbanını TDV'ye Bağışladı
© Diyanet Haber

Kaymakam Çelik, Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV'nin gerek yurt içinden ve gerek yurtdışından  yüzbinlerce  garibin fakirin yoksul ve muhtacın umudu olduğunu, neredeyse yılda bir defa Diyanet ve TDV aracılığıyla gönderilen Kurban eti dışında, et alamayan ailelerin varlığını duyduğumuzda bu tür bağışların ne kadar önemli bir gönül köprüsü olduğunu görüyoruz. Buna vesile olan kurum da, devletimizin bir kurumu olan Diyanet İşleri Başkanlığı olunca, bu dini vecibeyi gönül rahatlığıyla yerine getirmenin hazzını ayrıca yaşıyoruz. 

İlçe Müftüsü ve TDV Şube Başkanı Abdulhakim Öz, İlçe Kaymakamına bu örnek davranışından dolayı teşekkür ederek şunları söyledi. 
Gün, hayırlarda yarışma günüdür. Bu yarış, günü gelmiş "sağ elin verdiğinden sol el haberdar olmaz" düsturuyla, adeta kişi yaptığı iyiliği kendinden saklamıştır. Ama gün gelmiş, toplumun önünde olan yönetici ve örnek şahsiyetlerin öncülüğü, kitleleri harekete geçirmiş ve iyiliklerin bağışların yayılmasına vesile olmuştur.

Sayın Kaymakamımımızın da TDV'ye yapmış olduğu bu bağışın gerek ilçe halkımıza ve gerekse sosyal medya üzerinden  iyilik kervanına katılanların sayılarının artmasına vesile olur dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?