banner250

banner246

“Yemen’e Umut Olalım”

Samsun İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Samsun Şubesi ve İlkadım İlçe Müftülüğü iş birliğinde “Yemen’e Umut Olalım” ismiyle hayır çarşısı düzenlendi.

Samsun Müftülüğü 21.01.2019, 10:30
“Yemen’e Umut Olalım”
© Diyanet Haber

Dört yıldır devam eden iç savaş nedeniyle açlık ve hastalıkla mücadele eden Yemen’e destek olmak amacıyla Samsun İl Müftülüğü, İlkadım İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Samsun Şubesi iş birliği ile Samsun'da "Yemen'e Umut Olalım" hayır çarşısı düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan hayır çarşısının açılışına Samsun Valisi Osman Kaymak, İl Müftüsü Veysel Çakı, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ilçe müftüleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Hayır çarşısını hazırlayanlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Vali Osman Kaymak, "Yemen'de kardeşlerimiz zor durumdalar. Türkiye'de bu anlamda ciddi bir kampanya başlatıldı. İnşallah Samsunlular geri kalmayacaklar. Burası bir hayır çarşısı. Sesimizi duyan herkesi buraya davet ediyoruz. Samsunlular bu kampanya vesilesi ile ciddi bir şekilde Yemen'e destek olacaklar." dedi.

İl Müftüsü Veysel Çakı ise, "Yemen'de tarihin çok az kaydettiği bir insanlık dramı yaşanıyor. İnsanlar dünyanın gözü önünde açlıktan hayatlarını kaybediyorlar. Rabbim milletimize Ensar olma gibi güzel bir görev yüklemiştir. Buradan elde edilecek bütün imkânlar Yemen'e gidecek." ifadelerini kullandı.

Dört gün boyunca açık kalan kermeste elde edilen gelir, daha önce camilerde toplanan yardımlarla birlikte Yemen’e ulaştırılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfına teslim edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?