banner250

banner203

Umre ödüllü yarışmaya katılan öğrenciler ödüllendirildi

Diyanet İşleri Başkanlığınca “Mevlid-i Nebi Haftası” kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışmaya, Samsun Bafra ilçesinden katılan öğrenciler Müftülük tarafından ödüllendirildi.

Samsun Müftülüğü 28.02.2019, 20:30
Umre ödüllü yarışmaya katılan öğrenciler ödüllendirildi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca Mevlid-i Nebi Haftası” kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen “Mevlid-İ Nebi Gençlik Bilgi Yarışması”na, Bafradan 84 öğrenci katıldı.

Yarışma sonucunda erkekler ve kızlar kategorisinde birinci olan öğrenciler Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından umre ile ödüllendirilirken ikinci ve üçüncü olan öğrenciler Samsun İl Müftülüğü tarafından umre ve kitap setleri ile ödüllendirildi.

İl genelinde ilk ona giren öğrencilerin de İl Müftülüğünce ödüllendirildiği yarışmada, Bafra’dan katılarak ilk ona giren öğrenciler ise İlçe Müftülüğünce ödüllendirildi.

Öğrencilere ödüllerini takdim etmek üzere Bafra Müftülüğünce bir program düzenlendi.

Programa İlçe Kaymakamı Ahmet Adanur, Belediye Başkanı Hamit Kılıç, İl Müftü Yardımcısı Ali Arslan, İlçe Müftüsü Necmettin Kayar, KYK Yurt Müdürü Osman Sefa Selçuk, il gençlik koordinatörleri, daire amirleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Programda ilçeden yarışmaya katılan ve ilk ona giren öğrencilere çeşitli ödüller takdim edildi.

Ödül töreninde konuşan Kaymakam Ahmet Adanur, “Bu tür organizasyonlara katılmak, en az dereceye girmek kadar önemlidir.” dedi.

Program İlçe Müftüsü Necmettin Kayar’ın yaptığı dua ile sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?