banner250

banner246

Samsun’da vekaletle kurban çalışmaları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından organize edilen 2019 yılı Vekâletle Kurban Organizasyonu çalışmaları Samsun’da çeşitli programlarla başladı.

Samsun Müftülüğü 10.07.2019, 22:36
Samsun’da vekaletle kurban çalışmaları başladı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı Yabancı Dil ve Lehçelerde Yayınlar Daire Başkanı Lokman Arslan, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan 2019 yılı Vekâletle Kurban Organizasyonu çalışmalarının tanıtımı için Samsun’a geldi.

Arslan Samsun’un yerel kanalı Haberaks Tv’de canlı yayına katılarak, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın vekâletle kurban kesim organizasyonu hakkında soruları cevapladı.

Tanıtım programı çerçevesinde il müftülüğü konferans salonunda, 17 ilçeden ilçe müftüleri, vaizler, şube müdürleri ve din görevlilerinin katılımıyla vekâletle kurban toplantısı gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve il müftüsü Veysel Çakı’nın açılış konuşmalarıyla başlayan programda Çakı; “Samsun olarak her yıl artırarak devam ettiğimiz vekâletle kurban sayısını en az yüzde yirmi oranında artırmak bu yılki hedefimiz” diyerek bu organizasyonda her din görevlisinin özveriyle çalışması gerektiğinin altını çizdi.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hazırlanan tanıtım filmlerinin izlendiği program, Lokman Arslan’ın konuşmalarıyla devam etti.

Arslan, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü vekâletle kurban organizasyonuyla, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen çalışmalar ve son yıllarda yapılan bağış oranları konusunda personele bilgiler verdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)