banner250

banner246

Müftülükten gençlere anlamlı hediye

Samsun Yakakent İlçe Müftülüğü, Kadir Gecesi'nde gençlere Kur’an-ı Kerim, Türk Bayrağı ve kitap seti hediye etti.

Samsun Müftülüğü 21.05.2020, 03:42
Müftülükten gençlere anlamlı hediye
© Diyanet Haber

Yakakent İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, Covid-19 salgını nedeniyle evlerinde vakit geçiren gençleri unutmadı.

Koronavirüs tedbirlerine riayet ederek gençleri evlerinde ziyaret eden din görevlileri, gençlerin Kadir Gecesi'ni ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı, Kur’an-ı Kerim, Türk Bayrağı ve kitap seti takdim etti.

"Gençlerin, geleceğin mimarları ve bir milletin en kıymetli hazinesi olduğunu" ifade eden İlçe Müftüsü Muhammet Salman; "Kadir Gecesi kıymetli gece demek. Bu gece Kur’an nazil olmaya başladığı için bin aydan daha hayırlı olmuş. Müftülük olarak bizler bu gecede geleceğimiz ve en önemli değerlerimizden biri olan gençlerimizi, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim ve rengini şehitlerimizin kanından alan şanlı bayrağımızla buluşturalım ve onların değerlerine değer katalım istedik. Kur’an ve bayrak bizim dini ve milli değerlerimiz, her şeyimiz." ifadelerini kullandı.

Müftü Salman şöyle devam etti:

"Ecdadımız minarelerimizden ezan dinmesin, bayrağımız inmesin diye canlarını feda etmişler. Bizler de her zaman ecdadımız gibi bu yüce değerlerimiz için canımızı ve kanımızı seve seve vermeye hazırız. Bu gece vesilesiyle dağıtılan hediye paketleriyle, Kur’an- Kerim ve şanlı bayrağımızın yanında Diyanet İşleri Başkanlığımızın yayınları arasında yer alan Dinimiz İslam, Peygamberimiz ve Aile gibi eserleri de gençlerimizle buluşturduk. Tüm gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. Bu hediyelerin gençlerimizle buluşmasında büyük katkısı olan başta Kaymakamımıza, din görevlilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)