banner250

banner246

Müftülükler Ramazan iklimini evlere taşıyor

Tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle bu Ramazanı evlerinde geçirmek zorunda kalan vatandaşlara yönelik il ve ilçe müftülükleri, sosyal medya ve yerel medya üzerinden çok sayıda program düzenliyor.

Samsun Müftülüğü 07.05.2020, 22:20
Müftülükler Ramazan iklimini evlere taşıyor
© Diyanet Haber

Samsun Bafra İlçe Müftülüğü, vatandaşlara daha kolay ulaşabilmek ve Ramazan sevincini evlere taşımak amacıyla başlattığı "2020'de Ramazan" isimli programı sosyal medya ve yerel kanallar üzerinden vatandaşlara ulaştırıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığınca koronavirüs tedbirleri kapsamında cemaatle namaza ara verilmesinin ardından il ve ilçe müftülükleri, dijital medyaya yönelik çalışmalarına hız verdi.

Bu kapsamda Bafra İlçe Müftülüğü, Ramazan ayı münasebetiyle hazırladığı "2020’de Ramazan" isimli iftar programı ile vatandaşlara rehberlik ediyor.

Bafra İlçe Müftülüğünce Ramazan ayına özel hazırlanan programlar hakkında Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü Necmettin Kayar, şunları kaydetti:

"Covid -19 nedeni ile alınan tedbirler kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığımız, camilerde cemaatle namaz kılınmasına ara verdi. Cemaatinden uzak kaldığı için müteessir olan din görevlilerimiz, bu hüzünlü günlerde, devletimizin gerekli gördüğü her görevde gönüllü olarak yer almaktadır. Salgın dolayısıyla hüzünlü başladığımız ve camilerden uzak kaldığımız Ramazan ayını, iftar programı etkinlikleri ile değerlendirmeye ve Bafralı halkımıza radyo ve web TV kanalı ile ulaşmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızı hem sahih kaynaklarımızdan elde edilen bilgilerle bilgilendirmek hem de onlarla var olan iletişimimizi devam ettirmek adına medya kanalları ile tebliğ faaliyetlerimize devam ediyoruz. Yaklaşık 60 personelimizin görev aldığı Ramazan ayı iftar programında, bu yılın ana teması olan 'Sorumluluk Bilinci' başta olmak üzere seçilen konular farklı konuklarla işlenmekte, Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve 'Din Görevlisi ile 365 Gün' kitabından konular okunmaktadır. Ayrıca programda pandemi sürecinde sağlık alanında uyulması gereken tedbirler hakkında bilgiler verilmektedir."

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)