banner250

banner203

Müftülük gençleri “Umre Ödüllü Yarışma”ya davet ediyor

Diyanet İşleri Başkanlığının gençlere yönelik düzenlediği “Mevlidi Nebi Haftası Gençlik Bilgi Yarışması” nın tanıtım çalışmaları Samsun’da sürüyor. 

Samsun Müftülüğü 27.10.2018, 05:50
Müftülük gençleri “Umre Ödüllü Yarışma”ya davet ediyor
© Diyanet Haber

Samsun İl Müftülüğü tarafından OMÜ Kurupelit Kampüsü ve Çarşamba Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsünde tanıtım standları kuruldu. Stand açılışı ve yarışma tanıtımını İl Müftüsü Veysel Çakı, OMÜ Kurupelit Kampüsü Yaşam Merkezinde gerçekleştirdi. 

İl Müftüsü Çakı, konuşmasında şunları ifade etti:

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bizler bilgiye dayalı ve dinin asli kaynakları ile örtüşen bir dindarlığı gerçekleştirmek istiyoruz. O nedenle özellikle gençlerimizin okumasını arzu ediyoruz. Bu minval üzere üniversite öğrencileri arasında Hz. Peygamber sevgisini, örnekliğini canlı tutmak; Mevlidi Nebi haftasına ilişkin bir farkındalık oluşturmak, başkanlığımızın gençlere yönelik çalışmalarına ivme kazandırmak amacıyla Türkiye genelinde 2018 yılı Mevlidi Nebi etkinlikleri çerçevesinde bir yarışma tertip edilmiştir.  Adı “Mevlidi Nebi Haftası Gençlik Bilgi Yarışması” dır. Bu yarışmaya katılacak arkadaşlarımızdan her ilde bir kız bir erkek olmak üzere birinciler başkanlığımız tarafından umre ile ödüllendirilecektir. Ayrıca ilimizde birinci olan ve dereceye giren öğrencilerimizi il müftülüğümüzce biz de ödüllendirmek istiyoruz. Başvurular bizzat kişi tarafından bireysel olarak yapılacaktır. Bu çalışmadan öğrencilerimizi haberdar etmek ve onlara rehberlik yapmak için bir stand açmış bulunuyoruz. Üniversite yönetimine bize verdikleri bu imkân için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yarışmacıların sorumlu olduğu ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayını olan üç eser:
a) Hz. Muhammed ve Evrensel Mesajı, Prof. Dr. İbrahim Sarıçam 
b) Sorularla İslam, Komisyon 
c) Hayatın Tekrarı Yok, Dr. Ülfet Görgülü 

Eserler satndlardan ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınevi satış merkezlerinden temin edilebilir.
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?