banner250

banner246

İhtiyaç sahipleri için yardım seferberliği

Samsun Bafra İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Bafra Şubesi iş birliğinde hazırlanan Ramazan yardımı kolileri, din görevlileri ve TDV gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Samsun Müftülüğü 18.05.2020, 11:35
İhtiyaç sahipleri için yardım seferberliği
© Diyanet Haber

Bafra İlçe Müftülüğü, ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla personel arasında gönüllük esasına dayalı olmak üzere yardım seferberliği başlattı.

İlçede sürdürülen yardım faaliyetlerine dair Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü Necmettin Kayar, şöyle konuştu:

“TDV Bafra Şubesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da din görevlilerimizle gönüllük esasına dayalı olmak üzere ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardımcı olmak için seferberlik başlattık. Covid-19 salgınının tüm dünyayı etkilediği böylesi bir zaman diliminde, Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek amacıyla personelimizin maddi destekleriyle 310 adet temel gıda malzemelerinden oluşan yardım kolisi hazırladık.  Hazırlanan yardım kolileri personellerimiz tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın adreslerine teslim edildi. Böylesi hayırlı hizmette maddi ve manevi desteğini esirgemeyen din gönüllüsü arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul eylesin.”

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)