banner203

banner222

Hafızlık öğrencilerine yönelik çevrimiçi eğitim semineri

Samsun İl Müftülüğü, yatılı Kur’an Kurslarında hafızlık eğitimi gören öğrencilere yönelik çevrimiçi (online) eğitim programı hazırladı.

Samsun Müftülüğü 13.11.2020, 10:34
Hafızlık öğrencilerine yönelik çevrimiçi eğitim semineri
© Diyanet Haber

Samsun İl Müftülüğü, yatılı Kur’an Kurslarında hafızlık eğitimi gören öğrencileri rol- model şahsiyetlerle buluşturma ve onları motive etme amacıyla çevrimiçi (online) eğitim programı hazırladı.

Hazırlanan eğitim programı kapsamındaki ilk seminerde, hafızlık eğitimi gören öğrencilerle çevrimiçi bir araya gelen Samsun İl Müftüsü Seyfullah Çakır, "Sizler yürüyen Kur 'an olmanın bahtiyarlığıyla hayatın çeşitli alanlarında kendinizi yetiştirirken bizler sizinle gurur duyacağız." dedi.

Öğrencilere hafız olmanın, hafız kalmanın ve Kur'an' ı anlayarak hayata geçirmenin öneminden bahseden Müftü Çakır, “Sizler bir çoğunuz başka şeyler de yapabilecek hatta daha kolay bir şekilde eğitimlerinizi tamamlayabilecekken hafız olmayı seçip bir takım fedakarlıklar yaparak kurslarımızda kalıyor, hafızlık eğitiminizi tamamlamak için gayret ediyorsunuz. Bu çok özel ve kıymetli bir çalışma. Bizler de bu kıymetin farkında olarak her zaman size destek olmak ve şartlarınızı kolaylaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu tabloda hepimize düşen, yaptığımız işi en güzeliyle yaparak hafızlık eğitimlerinizin başarı ve bereketle tamamlanmasını sağlamak. “Kim ilim için yola çıkarsa Allah ona cennete giden yolu kolaylaştırır, melekler hoşnutluklarından dolayı ilim talebelerine kanatlarını gerer. Sudaki balıklara varıncaya kadar yer ve gök ehli bu ilim ehli kişinin bağışlanması için Allah’a yakarır.” Bu düşüncelerle sizlerden beklentimiz, yürüdüğünüz bu yolun kolaylık ve zorluklarını bilerek doğru hareket etmeniz, gerekli çabayı göstermeniz ve Kur’an sevgisiyle bu yolu en kısa sürede başarıyla tamamlamanızdır. Tabi sonrasında da her biriniz gönlünüze göre eğitimlerinizi devam ettirecek, uzmanlaşmak istediğiniz alanlara göre yolunuzda yürümeye devam edeceksiniz. Allah yolunuzu açık etsin, işlerinizi kolaylaştırsın ve sizlere hafızlığınızı tamamlama ve eğitiminizi ileri noktalara taşımak yolunda hepinize ve hepimize yardımcı olsun.’’ şeklinde konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)