banner250

banner203

Vekaletle Kurban Organizasyonu tanıtım toplantıları sürüyor

"2021 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu" kapsamında Sakarya İl Müftülüğünce tanıtım ve istişare toplantısı düzenlendi.

Sakarya Müftülüğü 01.07.2021, 09:48
Vekaletle Kurban Organizasyonu tanıtım toplantıları sürüyor
© Diyanet Haber

"Türkiye Diyanet Vakfı 2021 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu" kapsamında düzenlenen istişare toplantıları sürüyor.

Bu kapsamda Sakarya’da “Türkiye Diyanet Vakfı 2021 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı” düzenlendi.

Sakarya İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Sakarya Şubesi ev sahipliğinde İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Yurtdışı Türkler Daire Başkanı Suat Okuyan konuşmacı olarak katıldı.

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde gerçekleştirilen toplantıya İl Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, vaizler ve şube müdürleri katıldı.

İl Müftüsü Hasan Başiş, vekalet yoluyla kurban bağışına Sakarya ve ilçelerinin önceki yıllarda hassasiyetle yaklaştığını belirterek, “Başkanlığımız ve Vakfımız iş birliğinde ‘Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’ sloganıyla düzenlenen vekaletle kurban organizasyonuna daha fazla bağış yapılacağını umut ediyor ve yapılan toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)