banner268

banner250

Sakarya’da ahilik kültürü yaygınlaştırılacak

banner265

Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, “Ahilik kültürünü esnafımız, sanayicimiz, tüccarımızla yaygınlaştırarak, yaşayarak, yaşatarak aramızdaki sevgi saygı ve muhabbeti geliştirmeliyiz.” dedi.

Sakarya Müftülüğü 24.05.2021, 13:00
Sakarya’da ahilik kültürü yaygınlaştırılacak
© Diyanet Haber

Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan ve Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca ile birlikte "2021 Ahi Evran Yılı" etkinlikleri kapsamında Kırşehir’de Pir Ahî Evran-ı Veli'nin kabrini ziyaret etti.

Pir Ahî Evran-ı Veli'nin kabri başında Kur’an’ı Kerim okuyarak dua eden Müftü Başiş, ardından beraberindeki heyetle Kırşehir Müftülüğü, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Vatan Karakaya ve Ahilik Proje Sorumlusu Rektör Yardımcısı Ahmet Gökbel ile bir araya geldi.

Ahilik hakkında istişarelerde bulunan Müftü Başiş, “Ahi Evran’ın 170 kadar prensibinden en çok üzerinde durduğu uhuvvet, fütüvvet ve mürüvvettir. Bu üç güzellik Anadolu’nun her köşesinde Ahi Evran-ı Veli tarafından yaygınlaştırılmıştır. Bizlerde Sakarya’mızda bu güzellikleri esnafımız, sanayicimiz, tüccarımızla yaygınlaştırarak, yaşayarak, yaşatarak aramızdaki sevgi saygı ve muhabbeti geliştirmeliyiz.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)