banner250

banner246

Müftülük ile Üniversite, gençler için bir araya geldi

Sakarya İl Müftülüğü ile Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliğinde gençlere yönelik projeler hayata geçiriliyor.

Sakarya Müftülüğü 10.02.2021, 23:00
Müftülük ile Üniversite, gençler için bir araya geldi
© Diyanet Haber

Gençlik için el ele veren Sakarya İl Müftülüğü ile Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, gençlere yönelik hazırlanan yeni projelerin sunumu gerçekleştirdi.

Bu kapsamda Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, beraberindeki heyetle Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı’yı ziyaret etti.

İlahiyat Fakültesi ile ortak faaliyetlere çok büyük önem verdiklerini belirten İl Müftüsü Hasan Başiş, mevcut ortak projelerdeki işbirliğinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Müftü Başiş, topluma özellikle de gençlere kaliteli bir din hizmeti götürebilmek için kurumlar arası ortak çalışmaların çok değerli olduğunu vurguladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı ise İl Müftülüğü ile “İlahiyat İle Eş Zamanlı Hafızlık Projesi başta olmak üzere çok güzel ortak çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek bu faaliyetleri daha da geliştirmeyi arzu ettiklerini söyledi. 

Prof. Dr. Bostancı, Türkiye Diyanet Vakfı ile ortak yürütülen TDV İlahiyat Akademi Projesine olan destekleri dolayısıyla da Sakarya Müftüsü Hasan Başiş’e teşekkür etti.

Ardından Din Sosyolojisi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Abdullah İnce, İlahiyat Fakültesi ve Müftülük iş birliği ile gerçekleştirilmesi planlanan gençliğe yönelik projeye dair bir sunum yaptı.

Proje ile ilgili çalışmaların ivedilikle başlatılmasının kararlaştırıldığı toplantıya Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, İl Müftü Yardımcıları Mehmet Şahin, Faruk Güneş ve Dr. Ravza Cihan ile Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Şirin ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Numan Ünver katıldı.
 

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?