banner250

banner203

Mevlid-i Nebi etkinlikleri gençlerin mehteran gösterisi ile başladı

Sakarya’da 2018 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri, il müftülüğünce Sakarya Atatürk Kültür Merkezi önünde organize edilen açılış programı ile başladı.

Sakarya Müftülüğü 20.11.2018, 15:51
Mevlid-i Nebi etkinlikleri gençlerin mehteran gösterisi ile başladı
© Diyanet Haber

Sakarya Müftüsü İhsan Açık, törende yaptığı konuşmada, Diyanet İşleri Başkanlığınca Mevlid-i Nebi Haftası'nda temanın ‘Hz. Peygamber ve Gençlik’ olarak belirlediğini, hafta boyunca Sakarya genelinde gerçekleştirilecek etkinliklerde bu konunun, Hz. Peygamber’in (s.a.s.) ortaya koyduğu örneklik çerçevesinde ele alınacağını ifade etti.

Sakarya Müftülüğü olarak Mevlid-i Nebi etkinliklerini toplumun tüm kesimlerine ulaşacak şekilde organize ettiklerini belirten Müftü Açık, bir hafta boyunca gerçekleştirilecek olan etkinliklere Sakarya halkını davet etti.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen açılış programında, Adapazarı İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan mehter takımının gösterisi büyük ilgi gördü.

Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik konferans düzenlendi

Sakarya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce düzenlenen ‘Mevlid-i Nebi Kampüs Programı’, Sakarya Üniversitesi Sabahattin Zaim Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Program, Nijerli üniversite öğrencisi Muhammed Muhtar’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Sakarya Müftüsü İhsan Açık’ın açış konuşmasının ardından Mevlid-i Nebi sinevizyon gösterimi yapıldı.

Daha sonra Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Öztürk,  ‘Peygamberimiz ve Gençlik’ konulu bir konferans verdi.

Her iki programın sonunda da katılımcılara, Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan  ‘Hz. Peygamber ve Gençlik’ isimli kitap hediye edildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)