banner203

banner250

Kaymakam ve ilçe milli eğitim müdürü TDV’ye kurban bağışında bulundu

Sakarya Karapürçek Kaymakamı Mehmet Ali Semiz ile İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Hakkı Doğramacı, Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında bulundular.

Sakarya Müftülüğü 23.07.2020, 11:51
Kaymakam ve ilçe milli eğitim müdürü TDV’ye kurban bağışında bulundu
© Diyanet Haber

Karapürçek İlçe Müftüsü Bilal Albayrak’tan Türkiye Diyanet Vakfının vekaletle kurban organizasyonu hakkında bilgi alan Kaymakam Mehmet Ali Semiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Hakkı Doğramacı, kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı Karapürçek Şubesine verdi.

Türkiye Diyanet Vakfının dünya genelinde yardıma muhtaç insanlara el uzatmak amacıyla gerçekleştirdiği kampanyaya destek veren Kaymakam Semiz, "Kurban ibadeti zengin ile fakiri birleştiren bir ibadettir. Vekaletle kurban organizasyonu ile Diyanet İşleri Başkanlığı dünyanın dört bir yanında bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaşmaktadır." dedi.

Kaymakam Semiz’in kurban bağışını Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul ederek bağış makbuzunu takdim eden İlçe Müftüsü Bilal Albayrak ise "Türkiye Diyanet Vakfımız her sene yurt içinde ve yurt dışında bir önceki yıldan daha fazla bağış alarak bu konuda ilk elden güvenli bir şekilde kurban ibadetini yerine getirmektedir." ifadesini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
Muhtar 1 yıl önce
Tebrik etmek lazım. Örnek olması temennisiyle...
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?