banner250

banner203

İmamlar köylüye umut oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde 81 ilde koronavirüsle mücadelede sahada olan din görevlileri, bu kez köylerde yaşayan vatandaşın yardımına koştu.

Sakarya Müftülüğü 14.04.2020, 20:39
İmamlar köylüye umut oldu
© Diyanet Haber

Valilik ve kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmaları kapsamında hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan din görevlileri, bu kez köylerde yaşayan vatandaşın yardımına koştu.

Sakarya Hendek İlçesi bünyesinde köylerde imam hatip olarak görev yapan Mehmet Küt ve Salih Davulcu, traktör ile tarla sürdü, tırpanla evlerin etrafındaki otları temizledi.

Söğütlü İlçe Müftülüğü bünyesinde hizmet veren din görevlileri de Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları kapsamında sokağa çıkmaları sınırlandırılan yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara, evlerinde hizmet veriyor.

Yaşlı vatandaşları evlerinde düzenli olarak ziyaret eden din görevlileri, ihtiyacı olan vatandaşların ihtiyaçlarını alarak evlerine bırakıyor.

Yardıma ihtiyacı olan herkese ulaşabilmek için çalmadık kapı bırakmayan din görevlileri, bir taraftan da topluma dini ve manevi rehberlik hizmeti sunuyor.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Aziz Aydın 11 ay önce
Diyânetimizden size ne