banner250

banner246

Gençlik Koordinatörlüğünden ‘İyilik’ hareketi

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Suriye’nin İdlib kentinde savaş mağduru aileler için “Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva” temasıyla inşa edilen İyilik Konutları’na, Sakarya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, din görevlileri ve hayırseverler 6 konut bedeli bağışta bulundu.

Sakarya Müftülüğü 11.02.2021, 21:31
Gençlik Koordinatörlüğünden ‘İyilik’ hareketi
© Diyanet Haber

Suriye’de iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana mazlum ve mağdur Suriye halkının yanında yer alan Türkiye Diyanet Vakfının; “Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva” sloganıyla başlattığı İyilik Konutları'na toplumun tüm kesimlerinden destek gelmeye devam ediyor.

Türkiye Diyanet Vakfı Sakarya Şubesi ile Sakarya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü iş birliğinde yürütülen çalışma kapsamında hayırseverler, gençler ve din görevlilerinden toplanan 6 iyilik konutu bedeli, İl Müftü yardımcısı Dr. Ravza Cihan ve Gençlik Koordinatörü Uzman Vaiz Hatice Meraklı tarafından Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş’e teslim edildi.

Türkiye Diyanet Vakfının insanlık dramının yaşanmaya başladığı günden itibaren İdlib'li mazlumların yanında olduğunu belirten Müftü Başiş, “Müftülüğümüz her alanda olduğu gibi iyilik alanında da çalışmalarına devam edecek ve kardeşlerinin elini bırakmayacaktır. Bu konuda bize destek sağlayan din görevlilerimize, cami cemaatimize ve özellikle gençlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Emin kır eminkir@gmail.com 5 ay önce
Başta İl Müftüsü Hasan bahşiş bey olmak üzere gençlik koordinatörlüğüolarak insanların hayatlarına dokunan bu iyilik hareketini başlatan yürüten emek veren iyilik yapmakla Derdi olan bütün imam arkadaşlara teşekkür ediyorum Allah yar ve yardımcınız olsun ki varsınız
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?