banner250

banner203

Din görevlileri vatandaşa hizmette sınır tanımıyor

Sakarya Hendek Müftülüğü bünyesinde vatandaşın hizmetinde olan din görevlileri, evlerinden çıkamayan yaşlıların saç ve sakal tıraşını yapıyor, ihtiyaç sahibi ailelere destek sağlıyor.

Sakarya Müftülüğü 20.04.2020, 12:09
Din görevlileri vatandaşa hizmette sınır tanımıyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde ve "65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmaları kapsamında koronavirüsle sahada mücadele eden Hendek Müftülüğü din görevlileri, yaşlı ve hasta vatandaşlara umut oluyor.

Valilik ve kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu" çalışmaları kapsamında hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan din görevlileri, sokağa çıkmaları sınırlandırılan vatandaşların ekmek, tüp ve ilaç gibi acil ihtiyaçlarını tedarik ediyor.

Görev yaptıkları mahallede evlerinden çıkamayan yaşlıları ziyaret ederek ihtiyaçlarını soran din görevlileri, ihtiyaç halinde koruyucu tedbirler alarak yaşlıları kendi malzemeleri ile tıraş ediyor.

Pandemi sürecinde ihtiyaç duyulan her alanda vatandaşın yardımına koşan din görevlileri, çiftlik sahibi vatandaşların talebi üzerine hayvanların bakımına da gönüllü olarak üstleniyor.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)