banner250

Bir ilçede daha Diyanet Gençlik Merkezi açıldı

Sakarya Ferizli İlçe Müftülüğü tarafından yapımı tamamlanan “Diyanet Gençlik Merkezi”, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Sakarya Müftülüğü 05.03.2020, 15:38
Bir ilçede daha Diyanet Gençlik Merkezi açıldı
© Diyanet Haber

Ferizli İlçe Müftülüğü koordinesinde hayırseverlerin desteğiyle Ferizli Merkez Camii’nin altında inşa edilen Diyanet Gençlik Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış töreninde konuşan Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Gençlik Merkezi'nin İlçe gençlerine hayırlı olması temennisinde bulunarak, "Gençlerimizin gelip kitap okuyabileceği, seminerlerin yapılabileceği güzel bir yer oldu. Buraya gençlerimizin de ilgi göstereceğine inanıyorum." dedi.


İlçe Müftüsü Bedrisinan Yazıcı ise şunları kaydetti:

"Bu güzide mekânlar; milli ve manevi anlamda büyük sıkıntı yaşayan gençlerimizi bir arada tutacak, onları ilimle, bilimle, teknoloji ile ahlak ve maneviyat eksenli bir yaşayışa yönlendirecek, umutlarımızı yeniden yeşertecek irfan mektepleri ve merkezleri olacaktır. Bu gençlik merkezlerimizi inşa etmekteki amacımız, gençlerimizi hurafelerden ve batıl düşüncelerden uzak tutarak sahih din bilgisine ulaştırmaktır. Bu Gençlik Merkezi, gençlerimizin bir buluşma yeri olacaktır. Deneyimli din görevlilerimizin rehberliğinde gençlerimiz zamanlarını burada değerlendireceklerdir. Burası her konuda onlar için güzel bir merkez olacaktır.”


Konuşmaların ardından dualarla hizmete açılan Diyanet Gençlik Merkezi; konferans salonu, spor ve oyun alanları, sohbet odası, mutfak, çay ocağı, mescit ve etüt salonu gibi bölümlerden oluşuyor.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (2)
Abdullah AKSOY İl Müftü Yardımcısı Bayburt 1 yıl önce
Selamlar Sevgiler güzel insanlar gerçekten çok güzel bir organize
Sefa 6ILDIZ 1 yıl önce
Ferizli gençlik merkezi yapımında emeği geçenlere Allah razı olsun Allah yollarını açık etsin anlatılmaz yaşanır her şey gençlerin buluşma noktası