banner261

banner250

Rize’de gençlerin yeni mekanı ‘Diyanet Genç Ofis’ olacak

Rize İl Müftülüğünce, üniversiteli gençlerin vakitlerini değerlendirebilecekleri “Diyanet Genç Ofis” hizmete açıldı.

Rize Müftülüğü 25.10.2021, 18:00
Rize’de gençlerin yeni mekanı ‘Diyanet Genç Ofis’ olacak
© DİHA

Rize İl Müftülüğü tarafından gençlerin vaktini değerlendirebileceği ‘Diyanet Genç Ofis’ bürolarının ikincisi Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde açıldı.

Rize İl Gençlik Koordinatörlüğü çalışmaları kapsamında, gençlere yönelik dini, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunmak ve gençlerin akranlarıyla bir araya gelmelerini sağlamak amacıyla üniversite yerleşkesi içerisinde bulunan ‘Diyanet Genç Ofis’ bürosu için “Açılış Töreni” gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, “İslam medeniyeti cami merkezli bir medeniyettir. İslam medeniyetinde şehirler kurulurken camilerin etrafında kurulurdu. Zaman içerisinde bu değişti. Bizler de İlahiyat Fakültemizin yanında hem uygulama camii hem de öğrencilere hitap etme özelliğine sahip camimizi inşa ettik. Bu caminin yanında da kitap-kafe şeklinde öğrencilerin istifade edebileceği bir mekan düşündük. Diyanet İşleri Başkanlığımız da ülke genelinde ‘Diyanet Genç Ofis’ büroları açarak yeni bir uygulama başlattı. Bizler de bu mekânı Diyanet’e tahsis ederek genç öğrencilerimizin istifadesine sunduk.” dedi.

Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı ise, “Her yönden iyi yetişmiş bir gençliğe sahip olabilmemiz için elimizdeki imkânları değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu vesile ile Rize’de açtığımız ‘Diyanet Genç Ofis’ büroları sayesinde gençlerimize ulaşmayı hedefliyor, kalplerinin sevgiyle, dağarcıklarının bilgiyle aydınlanmasını istiyor ve bu çerçevede hizmetler yapmaya gayret ediyoruz.” diye konuştu. 

Kısa bir süre önce Fener Mahallesinde kız öğrencilere yönelik büro açtıklarını belirten Müftü Çakmakçı, “Şimdi ise Üniversite yerleşkesi içerisinde açtığımız ofisi hem kız hem de erkek öğrencilerimizin istifadesine sunduk. Genç ofisimizde, görevlilerimiz tarafından öğrencilerle birebir görüşmeler, söyleşi, sohbet, okuma grupları, ücretsiz kitap ve dergi dağıtımı, yazar-okur buluşmaları, Türkiye Diyanet Vakfı gönüllülük faaliyetleri gibi birçok faaliyetler gerçekleştireceğiz. Tüm öğrencilerimizi burada yapılacak faaliyetlerden yararlanmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Açılış programına Rektör yardımcıları, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket Topal, Dekan yardımcıları, Müftü yardımcıları, İlçe müftüleri, Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüleri, Gençlik Koordinatörleri ve öğrenciler katıldı. 
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?