banner250

banner246

Rize Valisi Kemal Çeber’den TDV’ye kurban bağışı

Rize Valisi Kemal Çeber, Türkiye Diyanet Vakfına vekâlet yoluyla kurban bağışında bulundu.

Rize Müftülüğü 26.06.2020, 14:19
Rize Valisi Kemal Çeber’den TDV’ye kurban bağışı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde "Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna destek olan Rize Valisi Kemal Çeber, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesine verdi.

Vali Çeber’i makamında ziyaret ederek Türkiye Diyanet Vakfınca "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgi veren İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şube Başkanı Naci Çakmakçı, “Yeryüzünde iyiliğin egemen olması için insanlara ve bu yolda çaba sarf eden kurumlara maddi ve manevi destek olmak misyonu, ülkemizde ve yedi kıtada insanlığın hizmetinde bir vakıf olmak vizyonuyla yola çıkan Türkiye Diyanet Vakfı, yarım asra yakın süredir gerçekleştirdiği faaliyetlerle Diyanet İşleri Başkanlığımızla birlikte bu Kurban Bayramında da ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra bayram sevincini mazlum ve mağdur coğrafyalara taşıyacak.” şeklinde konuştu.

Vali Kemal Çeber ise "Rize Valisi olarak kurbanımı bu yıl Türkiye Diyanet Vakfı’na bağışlıyorum." dedi.

Yaklaşan Kurban Bayramı’nın önemine değinen Vali Çeber, “Barışın, kardeşliğin, sevginin ve hoşgörünün insanlık ve toplum için ne denli önemli olduğunu bizlere hatırlatan bayramlarımız; umutları canlandıran, toplumsal barışı güçlendiren, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularını pekiştiren özel günlerdir. Yardımlaşma konusunda hassas olan halkımızın kampanyaya büyük bir ilgi göstereceğine inandığını belirten Vali Çeber, organizasyona destek veren herkesi şimdiden tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından İl Müftüsü Naci Çakmakçı, Vali Kemal Çeber’e kurban bağışı makbuzunu takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (1)
Dündar Erdem 13 ay önce
Vali Bey Rizelilerin gönlünde taht kurmuş sevilen biri. Rize İl müftümüz Naci ÇAKMAKÇI'da çok faal çok samimi biri. Allah ikisindende razı olsun.