banner297

banner319

Rize'de Ramazan coşkusu öğrencilerle birlikte yaşanıyor

banner265

Rize İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi, öğrencilere yönelik iftar programı düzenledi.

Rize Müftülüğü 21.04.2022, 11:03
Rize'de Ramazan coşkusu öğrencilerle birlikte yaşanıyor
© DİHA

Rize İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Rize Şubesi iş birliğinde öğrencilere yönelik iftar programı düzenlendi.

Ali Metin Kazancı Rize Lisesi'nde gerçekleştirilen iftar programına lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrenciler katıldı.

İlahi dinletisi eşliğinde gerçekleşen iftar programında konuşan İl Müftüsü Naci Çakmakçı, gençlerin gayretleriyle daha iyi bir dünyanın inşa edileceğine inandığını kaydederek kurum olarak gençlik faaliyetlerini önemsediklerini ve bu vesile ile öğrencilerle sık sık bir araya geldiklerini ifade etti.

İl Müftüsü Çakmakçı, Ramazan’da gençlerle yapılan buluşmalar kapsamında üniversite öğrencileriyle, imam hatip ve hafızlık hazırlık sınıfı öğrencileriyle ve Kur’an kursu öğrencileriyle iftar buluşmaları gerçekleştirdiklerini, düzenlenen Ramazan temalı gençlik kampında ise milli, manevi, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle kardeşlik iklimi oluşturduklarını kaydetti.

Müftü Çakmakçı, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ramazan-ı Şerif'in en mutlu anlarından birini beraber yaşıyoruz. Sevgili Peygamberimiz buyuruyor ki; ‘Müslümanın Müslüman üzerine hakları vardır. Bunlardan biri de meşru olan davete icabet etmektir.’ Sizler bu davete icabet etmeseydiniz, bu davetin hiçbir anlamı yoktu. Davetimize icabet eden başta İl Milli Eğitim Müdürümüze, Müdür Yardımcımıza, Okul Müdürümüze, öğretmenlerimize ve siz değerli öğrencilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Rabbim daha nice birliktelikler nasip eylesin. Cenabıhak zekanızı keskin eylesin. Dinimiz, vatanımız ve milletimiz için çok güzel makamlara gelmeyi, bu necip millete en güzel şekilde hizmet etmeyi nasip eylesin. Cenabıhak ömrünüzü bereketli eylesin. Hepinize başarılar diliyorum. Ramazanınız mübarek, iftarınız bereketli, ibadetleriniz ve dualarınız kabul olsun.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)