banner331

banner319

Kur'an kursu öğrencilerinden örnek davranış

Rize İl Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler, Ağrı’nın Diyadin ilçesine bağlı Tazekent Köyü İlkokulu’ndaki arkadaşlarına hediyeler gönderdi.

Rize Müftülüğü 08.03.2022, 10:26
Kur'an kursu öğrencilerinden örnek davranış
© DİHA

Rize Müftülüğüne bağlı Ketenli Köyü Kur'an Kursu öğrencileri, Ağrı’nın Diyadin ilçesine bağlı Tazekent Köyü İlkokulu’nda eğitim gören öğrencilere kıyafet, kırtasiye ve oyuncak hediye etti.

Din görevlileri rehberliğinde arkadaşlarına hediyeler gönderen Kur'an kursu öğrencilerini tebrik eden İl Müftüsü Naci Çakmakçı, “Öğrencilerimizin kendi olanakları çerçevesinde böyle anlamlı bir çalışma yapması bizleri gururlandırdı. Hepsini kutluyorum. Bu tür iyilik faaliyetlerini, örnek teşkil etmesi ve teşvik olması açısından duyurmamız gerektiğini düşünüyorum. Öğrencilerimize ve hocalarına teşekkür ediyor, Rize’den Ağrı’ya selam ve sevgilerimizi gönderiyoruz.” dedi.

Kur’an kursu öğrencileri ise “Bizim imkanlarımız iyi. Rahatlık içerisinde eğitimimize devam ediyoruz. Kısıtlı imkanlar içerisinde okumak zorunda kalan kardeşlerimiz, bizim sahip olduğumuz imkanlara sahip değiller. Kardeşlerimize bir nebze olsun katkıda bulunmak maksadıyla harçlıklarımızdan biriktirdiğimiz paralarla ve hocalarımızın da destekleriyle böyle bir yardımlaşma faaliyeti gerçekleştirdik. Kardeşlerimizi sevindirdiğimiz için çok mutluyuz.” ifadelerine yer verdiler.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)