banner250

banner246

Kendileri küçük ama yürekleri büyük

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Yolun İyilik Olsun” sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına minik öğrencilerden destek geliyor.

Rize Müftülüğü 23.01.2020, 12:01
Kendileri küçük ama yürekleri büyük

2011 yılında başlayan ve yüzyılın en büyük insanlık dramlarından biri haline gelen Suriye’deki siyasi kriz ve iç savaş binlerce insanı mağdur ediyor.

Bir yanda yoğun bombardıman bir yanda yaşanan barınma sorunu aileleri derinden etkiliyor.

Hayırsever milletimizin desteği ve Diyanet İşleri Başkanlığının öncülüğünde müftülükler, asırlardır aynı coğrafyada birlikte yaşadığımız Suriye halkının acısını dindirmek, sorunlarına çözüm üretmek için eğitimden sağlığa birçok alanda projeler geliştirmeye çalışıyor.

Bu bağlamda Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Yolun İyilik Olsun” sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına Rize’deki 4-6 yaş kurslarımındaki öğrenciler duyarsız kalmadı.

Rize Müftülüğüne bağlı 4-6 Yaş Kur’an Kursularında öğrenim gören minik öğrenciler Suriye’nin İdlib şehrinde evsiz kalan çocuklar için yardım kampanyası başlattı.

15 Kur’an Kursu’nda öğrenim gören yaklaşık 780 öğrenci, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları İdlib’e ulaştırmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesine bağışlayarak, büyüklerine örnek olabilecek anlamlı bir kampanyaya imza attı.

Diyanet Haber’e açıklama yapan minikler, “İdlib’de bizim gibi küçük çocuklar aç ve susuz bırakılıyor, başlarına bomba yağdırılıyor. Oradaki kardeşlerimizin acısını hafifletmek, yaralarına merhem olmak ve onlara yardım etmek maksadıyla kumbaramızdaki harçlıkları bağışladık.” dediler.

İl Müftü Vekili Naci Çakmakçı, miniklerin düzenlediği yardım kampanyasından elde edilen 19 bin 400 lirayı TDV Rize Şubesi adına teslim alırken yaptığı açıklamada “Kendileri küçük yürekleri büyük öğrencileri anlamlı katkılarından dolayı tebrik ediyor, yüreklerindeki bu yardımlaşma duygusunun hiçbir zaman kaybolmamasını diliyorum.” dedi.  

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)