banner250

banner255

İyilik için yola çıktılar

Rize Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi iş birliğinde başlatılan "İyilik Hareketi" kapsamında din görevlileri ve Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüleri İdlib’e uğurlandı.

Rize Müftülüğü 06.04.2021, 16:17
İyilik için yola çıktılar
© Diyanet Haber

Suriye’de iç savaşın başladığı ilk günden itibaren bölge halkına yardım eli uzatan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından bölgede yürütülen yardım çalışmalarını yerinde görmek ve destek olmak amacıyla Rize Müftülüğü din görevlileri ve TDV gönüllüleri İdlib’e uğurlandı.

Rize Müftülüğü önünde düzenlenen Uğurlama Töreni'nde konuşan İl Müftüsü Naci Çakmakçı, şunları kaydetti:

"Türkiye Diyanet Vakfımız, ‘Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar!’ şiarıyla gerek yurt içinde gerekse yurt dışında ihtiyaç sahiplerine her zaman iyilik elini uzatmıştır. Vakfımızın düzenlediği yardım kampanyalarına her zaman can-ü gönülden destek veren Rize halkı hiçbir zaman yardım etmekten geri durmamıştır. Rize halkı 'Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva' temasıyla savaş mağduru aileleri sıcak bir yuvaya kavuşturmak için Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan ve devam eden 'İyilik Konutu' kampanyasına bu güne kadar 53 konutla destek vererek yardımseverliğini bir kez daha kanıtlamış oldu. Yardımda sınır tanımayan Rize halkına ve Vakfımızın tüm bağışçılarına teşekkür ediyor, Vakfımızın gönüllüsü olarak karşılık beklemeden çalışan her bir görevlimizi de tebrik ediyorum."

Din görevlileri ve TDV gönüllülerinin iyilik elçisi olarak yola çıktığını belirten Müftü Çakmakçı, "Bugün burada İdlib’de çadır kentlerde yaşayan savaş mağduru ailelerle buluşmak, bölgedeki yetimhanelerde yaşayan ailelere hayırseverlerin zekat ve bağışlarını teslim etmek ve Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi tarafından hayırseverlerin destekleriyle İdlib’de yaptırılan 53 İyilik Konutu'nu yerinde görmek amacıyla din görevlilerimizden oluşan Vakfımız gönüllülerini uğurluyoruz. Emanetleri sahiplerine teslim etmek üzere iyilik elçisi olarak gönderdiğimiz kardeşlerimizin yolu açık olsun. Selametle gidip dönmelerini Yüce Rabbim'den temenni ve niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

- Mülteci ve muhacire ensar olmaya gidiyoruz

Din görevlileri ve TDV gönüllüleri ise şu ifadelere yer verdi:

"Mazlum gönüller, yaşanılabilir bir hayata kavuşsun diye iyilik için sefere çıkıyoruz. Kana bulanmış İslam topraklarını görmeye, masum insanların çektiği çileleri yerinde görüp maddi ve manevi destekte bulunmaya gidiyoruz. Öksüze, muhtaca kol kanat germeye, yetime kardeş, yoksula sevinç, mülteciye ve muhacire ensar olmaya gidiyoruz. Kardeşlerimizin yaralarına merhem olmaya, gözyaşlarını dindirmeye, ümitlerini yeşertmeye gidiyoruz. Umudu ve duası Türkiye ve Türk halkı olan mazluma dayanak, kimsesize sığınak olmaya gidiyoruz. Çaresizlerin duasına, hüznüne, sevincine ortak olmaya gidiyoruz. Ve en önemlisi; bedeniyle olmasa da kalbi, gönlü ve duasıyla mazlum ve mağdur insanların yanında olan hayırsever insanların yardımlarını ve selamını ulaştırmaya gidiyoruz. Yüce Rabbimiz seferimizi hayırlı ve mübarek eylesin."

Konuşmaların ardından din görevlileri ve TDV gönüllüleri dualarla İdlib’e uğurlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?