banner250

banner246

“Dünya’ya Bir Damla Hayat” Projesine Rize’den Büyük Destek

Rize’de Su Kuyusu Projesine Rekor seviyede bağış yapıldı

Rize Müftülüğü 10.07.2018, 15:50
“Dünya’ya Bir Damla Hayat” Projesine Rize’den Büyük Destek
© Diyanet Haber

Dünyada kuraklık yaşanan bölgelerdeki insanların uzun yıllar temiz su ihtiyacını karşılamak maksadıyla Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi tarafından “Dünya’ya Bir Damla Hayat” sloganıyla başlatılan “Su Kuyusu Projesi” kampanyasına, Rize’den rekor bağış yapıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi öncülüğünde il genelinde başlatılan kampanya; ilçe müftülükleri, Türkiye Diyanet Vakfı il/ilçe şubeleri, kamu kurum/kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, din görevlileri, öğrenciler ve vatandaşların desteği ile yürütüldü.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Rize İl Müftüsü İsmail Yalçın, Rize’de 02 Nisan-29 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen su kuyusu kampanyasında hayırseverlerin desteği ile 653 bin TL ye ulaşıldığını ve Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkeziyle su kuyusu açma noktasında çalışmalara başlandığını ifade ederek en kısa zamanda ilimiz adına su kuyularının açılımının gerçekleştirileceğini söyledi. Su kuyularının maliyetinin yer ve şartlara göre farklılık arz ettiğini sözlerine ekleyen Müftü Yalçın, “istişare sonucunda kuyulara ilimizin adının geçeceği isimler verilecek ve o bölgelerde ilimizin adı ilelebet yaşatılacaktır” dedi.

İl Müftüsü İsmail Yalçın, kampanyada emeği geçen başta İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Türkiye Diyanet Vakfı İlçe Şube Yönetim Kurulu Başkanları ve Din görevlileri olmak üzere destekte bulunan hayırseverlere teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
kartal 3 yıl önce
Bu kampanyayı başlatan Türkiye Diyanet Vakfına ve yardım edenlerden Allah razı olsun.