banner250

banner246

Din görevlileri maaşını paylaştı

Rize İkizdere İlçe Müftülüğü bünyesinde hizmet veren din görevlileri, maaşını koronavirüs salgını dolayısıyla mağduriyet yaşayan ailelere bağışladı.

Rize Müftülüğü 27.04.2020, 23:58
Din görevlileri maaşını paylaştı
© Diyanet Haber

Koronavirüs salgınından etkilenen ailelere destek olmak amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın; "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın ise "Maaşını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" çağrısıyla destek verdiği Milli Dayanışma Kampanyası'na, İkizdere İlçe Müftülüğü din görevlileri maaşını bağışlayarak destek oldu.

İkizdere İlçe Müftülüğü din görevlileri, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygusunu canlı tutmak, mağdur olan vatandaşlara destek olmak ve tüm dünyada yaşanan salgın karşısında ihtiyaç sahibi ailelerin yanında yer almak amacıyla başlatılan yardım kampanyasına, hem sahada aktif bir şekilde hizmet vererek hem de maaşlarını bağışlayarak destek oldu.

İkizdere İlçe Müftüsü Hikmet Bektaş, kampanya kapsamında din görevlilerinin maaşlarını bağışladığını belirterek şöyle devam etti:

"Rabbimizin bizi sevmesi, bizden hoşnut olması için ve kardeşlerimizle yakınlaşabilmemiz için sevdiğimiz malımızı ve paramızı kardeşlerimizle paylaşmamız gerekiyor anlayışıyla hocalarımız maaşlarını ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle paylaştılar. Müftülük personelimizin kadirşinas bir anlayışla bu kampanyaya destek vermesi, İkizdere İlçe Müftüsü olarak beni ne kadar mutlu ettiyse, hocalarımızın yardımseverlik hususunda gösterdikleri bu hazır bulunuşluk hali de beni o derece mutlu etmiştir. Diyanet teşkilatımızın mensupları olarak bu gibi zor zamanlarda bizden beklenenin fazlasını hem madden hem de manevi olarak yapmaya hazırız. Unutulmamalıdır ki bütün peygamberlerin dualarında terennüm ettiği gibi, bizim ecrimiz de Allah'ımıza aittir, beklentimiz Mevla'mızdandır, dönüşümüz O'nadır. Bu vesileyle kampanyaya destek veren din gönüllüsü hocalarıma, milletimiz adına şükranlarımı sunuyorum. " 

Din görevlileri yaşlıların hizmetinde

Müftü Bektaş, Kaymakamlık bünyesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu'nda yer alan din görevlilerinin, 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların maaşlarını evlerinde kendilerine teslim ettiklerini belirterek; "Bütün hocalarımız görev yaptıkları mahalle ve köylerde vatandaşlarımızı ziyaret ediyorlar, incitmeden onları uyararak bilgilendiriyorlar." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (6)
Betül 1 yıl önce
Helal olsun...
Şimadiyozlu 1 yıl önce
Din görevlileri herzaman sahadadır gözü açık körler var onlar bu hizmetleri görmezler
Yerelma köylü 1 yıl önce
Her zaman olduğu gibi imamlar iş başında
Cimil Köylü 1 yıl önce
Hocalarımız sadece yaşlılarımızla değil herkesle irtibatlı oluyor. Bilenler biliyor.
Vefalı53 1 yıl önce
Hani diyorlar ya İmamlar ne yapıyor. İşte İmamlar bu hizmetleri yapıyor.
Özgür 1 yıl önce
Allah razı olsun Hocalarımızdan. Hocalarımız haberde gördüğümüz ve bizzat şâhit olduğumuz üzere hem yaşlılarımıza hizmet ediyor, hem de maaşlarını mağdur ve ihtiyaç sahipleriyle paylaşıyorlar. Okudukları ezanlarla ve yaptıkları dualarla bize güven veriyorlar.