banner250

banner246

Çocuklar salgın günlerinde Diyanet Çocuk Dergisi okuyor

Koronavirüs salgınıyla mücadelede vatandaşın hizmetinde olan Rize İkizdere İlçe Müftülüğü, ziyaret edilen evlerde çocuklara ve gençlere Diyanet dergileri ile Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan kitaplar hediye ediyor.

Rize Müftülüğü 21.05.2020, 03:38
Çocuklar salgın günlerinde Diyanet Çocuk Dergisi okuyor
© Diyanet Haber

Tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı Türkiye’de alınan tedbirlerin ardından, İkizdere İlçe Müftülüğü, bir yandan sokağa çıkmaları sınırlandırılan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılarken diğer taraftan gençlere ve çocuklara rehberlik ediyor.

İkizdere Müftülüğü, Diyanet yayınlarını gençler ve çocuklarla buluşturuyor. 

İlçe Müftüsü Hikmet Bektaş; ‘‘Müftülük olarak 'Gençliğe Değer' projesi kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığımızın dergilerinden Diyanet Çocuk ve Diyanet Aylık dergimizi okullarımızda tanıtmıştık. Üç okulumuzun her bir sınıfına ikişer adet dergi bırakmak suretiyle, hem çocuklarımıza ve gençlerimize okuma alışkanlığı kazandırmak hem de güzel yetişmelerine katkı sunmayı hedeflemiştik. Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında okullarımızın kapalı olması nedeniyle, okullarda dağıtımını yapamadığımız dergilerimizi, çocuklarımızın sokağa çıkma izinleri olduğu günlerde evlerinde, parklarda ve bahçelerde dağıttık.’’ dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
İkizdere 1 yıl önce
Müftülüğümüz her konuda olduğu gibi bu konuda da bizi mutlu etti. Müftümüze ve İmamlarımıza teşekkür ediyorum.