banner250

Andreeva: Hiç kimsenin etkisi altında kalmadan kendi isteğimle İslam dinini seçtim

Rusya uyruklu İrina Andreeva, Rize İl Müftülüğünde düzenlenen ihtida töreniyle Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Rize Müftülüğü 21.08.2020, 14:17
Andreeva: Hiç kimsenin etkisi altında kalmadan kendi isteğimle İslam dinini seçtim
© Diyanet Haber

Müslüman olmak istediğini belirterek Rize İl Müftülüğüne başvuran Rusya uyruklu İrina Andreeva, düzenlenen ihtida töreniyle Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

İrina için Rize Müftülüğünde "İhtida Merasimi" düzenlendi.

Gerçekleştirilen merasimde Kelime-i Şehadet getiren İrina, Müslüman olarak Aylin ismini aldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende İl Müftüsü Çakmakçı, Aylin'e İslam dininin temel esasları ile ilgili bilgiler verdi.

Merasim Aylin’nin Kelime-i Şehadet getirmesinin ardından yapılan dua ile tamamlandı.

Aylin ve hidayetine vesile olan arkadaşlarını tebrik eden İl Müftüsü Çakmakçı, Aylin’e "İhtida Belgesi" ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çeşitli kitaplar hediye etti.

Müslüman olmaktan dolayı son derece mutluluk duyduğunu ifade eden Aylin, “Hiç kimsenin etkisi altında kalmadan kendi isteğimle İslam dinini seçtim. Bana hediye edilen Kur’an-ı Kerim ve ilmihali okuyarak İslam’ı daha iyi anlamaya ve yaşamaya çalışacağım.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Mustafa Polat 12 ay önce
Başkanlığın geçtiğimiz bir iki yıl önce, bu tür ihtida işlemini "HABERLEŞTİRMEYELİM" şeklinde bir talimatı vardı ama, konuyu biz mi yanlış anladık, yoksa bazı yerlere talimat ulaşmadı mı acaba.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?