banner203

banner250

Osmaniye'de vekaletle kurban tanıtım programı düzenlendi

Osmaniye müftülüğü, il ve ilçelerde görevli personele yönelik "Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu" tanıtım programı düzenledi.

Osmaniye Müftülüğü 11.07.2019, 07:20
Osmaniye'de vekaletle kurban tanıtım programı düzenlendi
© Diyanet Haber

Osmaniye İl Müftülüğü “2019 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Programı Tanıtım Toplantısı” Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Yılmaz, il müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, il Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, din görevlileri ve Kur’an kursu öğreticilerinin katılımıyla Cebeli Bereket Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

İl müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu yapmış olduğu açılış konuşmasında, “Çok önemli bir ibadetin arifesindeyiz. Kurban Allah’a yakınlık demektir. Allah’a yaklaşmak için bir vesiledir. Allah’ın bizlere vermiş olduğu nimetleri kendi yolunda harcayarak, sosyal yardımlaşma yaparak Allah'a yakınlaşmış oluyoruz. Geçen sene sizlerin gayretiyle çok güzel çalışmalar yaptık. 2017 yılında 494 olan kurban bağışının, 2018 yılında 1164 kurbana çıktığını görüyoruz. 2017 yılına göre yüzde %135 oranında bir artış oldu. Bu artış vaazlarınızda, hutbelerinizde, ikili ilişkilerinizde göstermiş olduğunuz gayretler sonucunda ortaya çıktı. Bu sene ise daha yüksek bir beklenti içerisindeyiz. Dünyanın dört yanında kurban payı alıp göndermemizi bekleyen insanlar var. Bizim keseceğimiz bu kurbanlar bazen oradaki gayrimüslimlerin hidayete ermesine vesile oluyor. Belki bizler için küçük görünen bu yardımlar Afrika’nın bir köşesindeki gayrimüslimin hidayetine vesile olabiliyor. Başkanımız başta olmak üzere ve tüm çalışma arkadaşları 81 vilayete dağılarak bu hizmeti, bu mesajı her bir yere ulaştırmanın gayreti içerisinde. Hepinize katılımlarınız ve desteğiniz için teşekkür ediyorum.” dedi

Toplantıda bir sunum gerçekleştiren Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Yılmaz ise konuşmasında, “Türkiye Diyanet Vakfı, Diyanet İşleri Başkanlığıyla 1993 yılından bu yana vekâlet yoluyla kurban kesim programı düzenlemektedir. Vekaleten kurban programının amacı kurbanlarını vekalet yoluyla kestirmek isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, kurban etlerini daha fazla ihtiyaç sahibine ulaştırmak, Müslüman kardeşlerimizle bayram sevincini ve mutluluğunu paylaşmak, mazlum mağdur ve muhtaçlarla kardeşlik bağımızı kuvvetlendirmektir. Geçtiğimiz yıl 430 bin hisse olarak gerçekleştirdiğimiz Kurban sayısını bu yıl; Ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında en az 500 bin olarak hedefliyoruz. Ulaştıracağımız kurbanlarla gönül coğrafyamızda kurban sevincini ve neşesini birlikte yaşayacağız inşallah. Kurban bağışında bulunan hayırsever vatandaşlarımıza himmet ve hizmetlerinden dolayı şükranlarımızı sunuyor, kurbanların kabul olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyoruz.” dedi

Toplantı "Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" vekaletle kurban bağış kampanyasına yapılan bağışların makbuzlarının takdim edilmesi ile sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?