banner261

banner250

İyilik için yola çıktılar

Osmaniye İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Osmaniye Şubesi iş birliğinde temin edilen insani yardım malzemelerini taşıyan tır, düzenlenen törenle İdlib’e uğurlandı.

Osmaniye Müftülüğü 25.02.2021, 18:10
İyilik için yola çıktılar
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, “Yolun İyilik Olsun” sloganıyla sürdürülen yardım kampanyasına destek artarak devam ediyor.

Bu kapsamda Osmaniye İl Müftülüğü, TDV Osmaniye Şubesi ve Şehit Hüseyin Cengiz İmam Hatip Ortaokulu iş birliğinde “Yükümüz Kardeşlik” sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanyaya din görevlileri ve hayırseverlerin yanı sıra Şehit Hüseyin Cengiz İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri de destek verdi.

Kampanya kapsamında 1 tır dolusu insani yardım malzemesi temin edildi.

Yardım malzemelerini taşıyan tır, düzenlenen törenin ardından Cilvegözü Sınır Kapısı’na uğurlandı.

Uğurlama töreninde konuşan TDV Osmaniye Şubesi Başkanı ve Osmaniye İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, "Allah hayırsever kardeşlerimizden razı olsun. Bu soğuk ve yağışlı kış mevsiminde zor durumda olan kardeşlerimizi görmezlikten gelip sessiz kalamayız. Bu nedenle hamiyetperver halkımızın yardımlarını İdlib ve Azez’deki kardeşlerimize dualarımızla beraber gönderiyoruz." dedi.

Müftü Tahiroğlu, "Kampanyaya destek veren din görevlilerimize, öğrencilerimize ve tüm Osmaniyeli hemşehrilerimize şükranlarımı arz ederim." diye konuştu.

Konuşmaların ardından yardımları taşıyan tır, Suriye'ye doğru yola çıktı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
İsmail Yılmaz 10 ay önce
Sayın hocam bu güzelliğe önderlik yaptığınız için Allah sizden razı olsun. "DÜNYAYIİYİLİKKURTARACAK"
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?