banner297

banner319

Suveyda filminin yönetmeni Uçakan hafızlarla buluştu

banner265

Ordu Fatsa İlçe Müftülüğüne bağlı yatılı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimi gören hafızlar, Yönetmen Mesut Uçakan ile “Suveyda” filminde buluştu.

Ordu Müftülüğü 06.01.2022, 10:09
Suveyda filminin yönetmeni Uçakan hafızlarla buluştu
© DİHA

Fatsa İlçe Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında hafızlık eğitimi alan hafızlar, Yönetmen Mesut Uçakan ile "Suveyda" filminde bir araya geldi.

Buluşmada konuşan İlçe Müftüsü Hamza Bayram, Kur'an kurslarında hafızlık yapan öğrencilerin milli ve manevi gelişimlerine katkı sunmak, hafızlık müessesesinin değerini anlatmak amacıyla programı düzenlediklerini belirterek katılımları dolayısıyla Uçakan’a teşekkür etti.

Film gösteriminin ardından hafızlara yönelik söyleşi gerçekleştiren Yönetmen Uçakan, 2019'un yaz aylarında çektiği filmin 1930'lu yıllarda hafız olmaya çalışan bir çocuğun gözünden Türkiye'nin bir döneminde yaşananları ele aldığını aktardı.

Senaryonun gerçek olaylardan yola çıkılarak kaleme alındığını belirten Uçakan, “Hayata bakış biçimi olarak, ben yaptığım her şeyin hesabını verme idraki, heyecanı ve korkusu içerisindeyim. Bu projede de hakikaten beni çok etkileyen bir çizgi var. Bir çocuk hafız olmaya çalışıyor fakat bunu engelleyen bir durumla karşılaşıyor.” dedi.

Filmin başrol oyuncusunun da hafız olduğunun altını çizen Uçakan, programı düzenleyen İlçe Müftülüğüne teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)