banner331

banner319

Mesudiye'de 'Kurban Bağış Standı' açıldı

Ordu Mesudiye Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Mesudiye Şubesi iş birliğinde, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla, "Kurban Bağış ve Tanıtım Standı" açıldı.

Ordu Müftülüğü 05.07.2022, 09:57
Mesudiye'de 'Kurban Bağış Standı' açıldı
© DİHA

Mesudiye Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mesudiye Şubesi vatandaşların kurban bağışlarını rahatlıkla yapabilmeleri amacıyla "Vekaletle Kurban Bağışı ve Tanıtım Standı" açtı.

Cumhuriyet Meydanında kurulan standı ziyaret eden İlçe Müftüsü Abdullah Erdoğan, hayırseverler ile ihtiyaç sahibi insanlar arasında köprü vazifesini görmeyi hedeflediklerini belirterek, "Vekalet yoluyla alınan kurbanlar, alanında uzman kişiler tarafından kesiliyor ve ilgili bölgelerde bunların dağıtımı yapılıyor. Hem yurt içindeki ihtiyaç sahiplerimizin bir nebze olsun bayram sevinci yaşamalarına katkı sağlıyor, hem de özellikle dünyanın farklı bölgelerinde seneden seneye kurban eti gören Müslümanların ve diğer insanların böylece ihtiyaçları giderilmiş oluyor. Özellikle yurt dışı ayağı çok önemlidir. Faaliyetin mottosu 'Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş.' Aslında bir yakınlaşmaya vesile oluyor. Bir yıl boyunca kurban etine hasret insanlara biz bu vesileyle devletimizin ve buradaki insanlarımızın merhametini götürmüş oluyoruz. Mesudiyeli vatandaşlarımızı bu güzel faaliyete davet ediyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)